Letnie kino: Dzikie historie

Plakat z dziewczyną w białek sukience

25 sierpnia 2022, czwartek

Miejsce: górka za DK Zacisze

Dom Kultury Zacisze zaprosił na Letnie kino plenerowe i film Dzikie historie szczęśliwi  realizowane w ramach projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2022.

Niedocenianemu muzykowi, biznesmenowi, pannie młodej, znanemu milionerowi, kelnerce oraz specjaliście od materiałów wybuchowych puszczają nerwy.

Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą "dość!" i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. "Dzikie historie" ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla ("Babel"), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak "Pulp Fiction" wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

  • Reżyseria: Damián Szifrón
  • Scenariusz: Damián Szifrón
  • Gatunek: Czarna komedia
  • Produkcja: Argentyna / Hiszpania
DOFINANSOWANIE: