Wystawa: Z potrzeby przebywania... gdzie czas nie istnieje

Obraz przedstawiający dziewczynę z warkoczem siedzącą przy beczce

Wernisaż: 10 marca 2024

Zakończenie przeglądu: 5 kwietnia 2024 

UWAGA! W celu ustalenia terminu zwiedzania prosimy o kontakt telefoniczny z Informacją DK Zacisze, 226798469.

Zapraszamy na przegląd prac osób uczestniczących w Pracowni Rysunku, Pracowni Rysunku i Malarstwa oraz Architekturek pod kierunkiem Bożeny Wiśniewskiej.  

Wystawa prezentuje eksperymenty malarskie, prace wykonane ołówkiem, węglem, kredką, akwarelą, gwaszem, akrylem, linoryty i małe formy rzeźbiarskie. Pokazane kompozycje malarskie, rysunki i grafiki pulsują życiem, rozmaitością tematów oraz bogactwem kolorów. Zachwycają twórczą wyobraźnią i wrażliwością autorek/ów. 

Ogromna rozpiętość wiekowa osób uczestniczących w pracowniach sprawia, że znajdujemy tu zarówno swobodną ekspresję najmłodszych jak i doskonałe warsztatowo, realistyczne przedstawienia, nastolatek/ów i osób dorosłych.

Podstawowym celem działających od lat pracowni jest nie tylko pożyteczne spędzanie wolnego czasu, ale przede wszystkim kształtowanie wolnej, twórczej osobowości. Sposób na rozbudzenie pasji czy przygotowanie się do egzaminów do szkół artystycznych. Sposób na potrzebę rozumienia i odbioru sztuki, której dzisiaj uczyć się trzeba jak pisania. Mozolnie, litera po literze. Szczególnie w czasach, kiedy sztuka jest obecna w mediach i serwisach społecznościowych, gdzie promuje się myślenie wizualne a w powietrzu wisi pytanie o kreatywność. 

Z potrzeby osiągnięcia koniecznej kultury plastycznej, z potrzeby uczestniczenia w misterium sztuki, a także z potrzeby wspólnego przebywania w pracowni powstały prezentowane prace. 

A jeśli przy okazji aktywnego „uczenia się” sztuki osoby uczestniczące poczują radość tworzenia i doznają wzruszeń to dla prowadzącej pracownie, Bożeny Wiśniewskiej, jest to największa satysfakcja.  

Sztuka jest dla każdego! 

Sztuka jest dla każdego! 

Zapraszamy do oglądania!

Pracownia Rysunku, Pracownia Rysunku i Malarstwa, Architekturki, Instruktor Bożena Wiśniewska