Wernisaż: Z potrzeby przebywania... gdzie czas nie istnieje

Zdjęcie grupowe młodzież, dorośli na tle kolorowych prac

Wernisaż: 10 marca 2024, niedziela

Zakończenie przeglądu: 5 kwietnia 2024 

Wstęp wolny!

Wernisaż przeglądu prac osób uczestniczących w Pracowni Rysunku, Pracowni Rysunku i Malarstwa oraz Architekturek pod kierunkiem Bożeny Wiśniewskiej. Otwarciu wystawy towarzyszył muzyczny duet Roberta Smoderka i Roberta Kuśmierskiego (klarnet i akordeon), członkowie zespołu Klezmersi. Zagrali dla młodych pasjonatów malarstwa energetyczne i evergreeny światowe.  

Przegląd prezentuje eksperymenty malarskie osób uczestniczących w Pracowni Rysunku, Pracowni Rysunku i Malarstwa, Architekturek. Prace wykonane ołówkiem, węglem, kredką, akwarelą, gwaszem, akrylem, ale też linoryty. Pokazane kompozycje malarskie, rysunki i grafiki pulsują życiem, rozmaitością tematów oraz bogactwem kolorów. Zachwycają twórczą wyobraźnią i wrażliwością autorek/ów. 

Ogromna rozpiętość wiekowa osób uczestniczących w pracowniach sprawia, że znajdujemy tu zarówno swobodną ekspresję najmłodszych jak i doskonałe warsztatowo, realistyczne przedstawienia, nastolatek/ów i osób dorosłych. Pracom malarskim, rysunkowym i grafikom towarzyszą małe formy rzeźbiarskie. 

Podstawowym celem działających od lat pracowni jest nie tylko pożyteczne spędzanie wolnego czasu, ale przede wszystkim kształtowanie wolnej, twórczej osobowości. Sposób na rozbudzenie pasji czy przygotowanie się do egzaminów do szkół artystycznych. Sposób na potrzebę rozumienia i odbioru sztuki, której dzisiaj uczyć się trzeba jak pisania. Mozolnie, litera po literze. Szczególnie w czasach, kiedy sztuka jest obecna w mediach i serwisach społecznościowych, gdzie promuje się myślenie wizualne a w powietrzu wisi pytanie o kreatywność. 

Z potrzeby osiągnięcia koniecznej kultury plastycznej, z potrzeby uczestniczenia w misterium sztuki, a także z potrzeby wspólnego przebywania w pracowni powstały prezentowane prace. 

A jeśli przy okazji aktywnego „uczenia się” sztuki osoby uczestniczące poczują radość tworzenia i doznają wzruszeń to dla prowadzącej pracownie, Bożeny Wiśniewskiej, jest to największa satysfakcja.  

Sztuka jest dla każdego! 

Zapraszamy do oglądania!

Pracownia Rysunku, Pracownia Rysunku i Malarstwa, Architekturki, Instruktor Bożena Wiśniewska