Gipsoryt i Świąteczne mydełka w technice decoupage online

  • 25 listopada 2020
  • 2 grudnia 2020

Warsztaty dla stałych uczestników sekcji Kalejdoskop plastyczny, jak również nowe dzieci w wieku 6-10 lat, które chciały twórczo spędzić czas oraz stworzyć gipsoryt i świąteczne mydełka.

25.11.2020 Gipsoryt

Poznacie ciekawą technikę graficzną, która pozwala na tworzenie wielu odbitek z jednej matrycy. Będziemy ryć i drapać. Wydrapane partie pozostaną na odbitce białe. Wcześniej przygotujemy projekt wykorzystując białą farbę. Kruchość gipsu spowoduje powstanie na odbitkach lekkich postrzępionych kresek, a powierzchnia płyty stworzy fakturę, dzięki której osiągniemy zaskakujące efekty artystyczne.

2.12.2020 Świąteczne mydełka w technice decoupage

Podczas tego warsztatu dowiecie się, na czym polega technika zdobienia, która nazywa się decoupage i jak ją wykorzystać do ozdobienia mydełek. Powstaną jedyne w swoim rodzaju, pachnące, przedświąteczne mydełka. Specjalny klej, którego użyjemy zabezpieczy ozdobną dekorację i pozwoli na tradycyjne używanie mydła.

Kalejdoskop plastyczny

Radosne warsztaty plastyczne, gdzie tematy i techniki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Różnorodność zagadnień pozwala uczestnikom poznać bogaty świat sztuk plastycznych i artystycznego rzemiosła. Każde dziecko własno­ręcznie wykonuje rysunki, obrazy, grafiki, rzeźby, kompozycje przestrzenne lub przedmioty użytkowe inspirowane twórczością znanych artystów, sztuką ludową lub konkretnym dziełem. Kalejdoskop plastyczny to zabawa i nauka dla każdego dziecka, które lubi twórczo eksperymentować. W czasie, gdy nie możemy spotkać się w DK Zacisze, spróbujemy w formie online zrobić coś artystycznego, co da Wam radość.

Zobacz także