Gratulujemy naszym śpiewającym seniorom

Seniorzy stoją w sali widowiskowej i czekają na swój wystep

26 kwietnia 2022, godz. 15.00

miejsce: Sala widowiskowa Ośrodka Kultury „Arsus”

Wstęp wolny.

Informujemy, że nasze zespoły "Zaciszańska Nuta" i "Żurawie", które 19 kwietnia 2022 r. wzięły udział w IX Przeglądzie Piosenki Polskiej „Kocham Cię Ojczyzno” zostały zaproszone do udziału w Koncercie Finałowym.  

 Krzysztof Majewski tymi słowami rozpoczą koncert:

Szanowni Państwo!

Ileż to razy zdarzało się nam przy dźwiękach muzyki odlecieć  do krainy wspomnień! Każdy z nas ma jakieś utwory, które przypominają mu o minionych czasach, szczęśliwych momentach lub chwilach zwątpienia, o dawnej miłości, o jakimś szalonym tańcu, o udanej imprezie. Są hity, przy których mamy ochotę się uśmiechnąć, i takie, przy których spływają łzy po policzkach. Różne utworu muzyczne czy piosenki mają zwyczaj powracać do nas w najmniej oczekiwanych momentach, głośno krzycząc i dobijając się do drzwi, jakby od tego zależało ich przetrwanie. Już Platon zauważył, że „muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”. Więc, w myśl słów znanej piosenki „Świat nie jest taki zły, Świat nie jest wcale mdły. Niech no tylko zakwitną jabłonie. To i miljon z nieba kapnie, I dziewczyna kocha łatwiej”.

i zaprosił na scenę przedstawicieli laureatów.

W kategorii Zespół  Woklany

  • Męski Zespół Woklalny zajął II miejsce
  • Zespól wokalno-estradowy "Zaciszańska Nuta III miejsce.

Gratulujemy!

Konkurs miał charakter otwartego przeglądu, w którym udział wzięly osoby i zespoły powyżej 50. roku życia z województwa mazowieckiego: amatorskie zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry, zespoły folklorystyczne, duety, solistów z placówek kulturalnych a także twórcy działający samodzielnie. 

Jury oceniało wykonanie przez nasze zespoły piosenek: 

"Zaciszanska Nuta" 

  • "Jedna miłość serca dwa"
  • "Bo z dziewczynami"

"Żurawie"

  • "Słowo jedyne ty" 
  • "Biały krzyż"

Gratulujemy zespołom i dziękujemy Zbigniewowi Wójcikowi za przygotowanie do występów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Koncertu Laureatów, przygotowanego przez Sławomira Domagałę.