Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 UTW Zacisze

Kobieta w sukience w kwiaty stoi na scenie przed mikrofonem z rozłożonymi rękami

5 października 2020

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze.

W programie:

  • „Twój próg” koncert Iwonny Buczkowskiej, akompaniament  Johannes Kleinwächter – piano.
  • Prezentacje sekcji: Hanna Kalinowska - Nauczmy się Rozmawiać,  Bożenna Cendrowska - Główka Pracuje,  Ewa Liniewicz - Gimnastyka.
  • „Malujemy świat nie wychodząc z domu” wystawa prac studentów UTW z Pracowni rysunku i malarstwa.

Uniwersytet Trzecigo Wieku jest adresowany do osób 60+. Oferuje wykłady, sekcje, warsztaty, wspólne wyjścia i wyjazdy.

Wykłady w DK Zacisze to spotkania z ekspertami z wielu dziedzin życia i nauki komentujące aktualne wydarzenia w Polsce i na świecie.

Nasze sekcje doskonalą pamięć, poprawiają umiejętności komunikowania w różnych językach, rozwijają umiejętności manualne, poprawiają kondycję fizyczną za pomocą rekreacji ruchowej, ćwiczeń i pływania na basenie.

UTW Zacisze to również wspólne poznawanie Warszawy. Jej ciekawych miejsc, instytucji i ich ekspozycji. Oferujemy też wyjazdy kulturalno-integracyjne, by odkrywać piękno Polski.

Podczas inauguracji wystąpi Iwonna Buczkowska z koncertem „Twój próg”. Artystka jest laureatką wielu konkursów literackich, recytatorskich i piosenki autorskiej. Występowała w Teatrze Kamienica, Piwnicy Pod Baranami, Teatrze Rampa i na wielu innych scenach w całym kraju. Pisze wiersze, teksty piosenek, opowiadania, scenariusze, libretta musicali - lirycznie i satyrycznie. Przygodę z poezją i sceną zaczęła w wieku dojrzałym, ostatnio układa również do swoich tekstów melodie i śpiewa. W 2017 r. wydała autorską płytę „Anioł nie kobieta”. Jest też autorką książek dla dzieci: „O doboszu drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku” i „Pluszowy Zajączek” (Wydawnictwo BIS). Jest członkiem ZAKR i SAP.

Koncert realizowany z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i rygorów koronawirusowych.