Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytetu Trzeciego Wieku DK Zacisze

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytetu Trzeciego Wieku DK Zacisze

5 października 2020, poniedziałek, godz. 11.00

Z uwagi na wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie swojego udziału.

Koncert realizowany z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i rygorów koronawirusowych.

Zapraszamy na Inaugurację roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze.

W programie:

  • „Twój próg” koncert Iwonny Buczkowskiej, akompaniament  Johannes Kleinwächter – piano.
  • prezentacje sekcji: Hanna Kalinowska - Nauczmy się Rozmawiać,  Bożenna Cendrowska - Główka Pracuje, Ewa Karasińska-Gajo - Taniec integracyjny, Ewa Liniewicz - Gimnastyka.
  • „Malujemy świat nie wychodząc z domu” wystawa prac studentów UTW z Pracowni rysunku i malarstwa.

Iwonna Buczkowska jest laureatką wielu konkursów literackich, recytatorskich i piosenki autorskiej. Między innymi: Konkurs Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory, Ogólnopolskiego Festiwalu sztuki Słowa …czy to jest kochanie?, Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej FORMA, Festiwalu Grzesiuka, Festiwalu  Piosenki Dołującej, Ogólnopolskich Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję „AMOR SPRAWIŁ...”, Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej O Laur Wiecha”, Ogólnopolskiego Konkursu na krótką satyryczną formę radiową CAŁY KAZIO, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Wiersza Klasycznego o "Buławę Marszałka" oraz Konkursu „O złotą szpilę”.

Występowała w Teatrze Kamienica, Piwnicy Pod Baranami, Teatrze Rampa i na wielu innych scenach w całym kraju.

Pisze wiersze, teksty piosenek, opowiadania, scenariusze, libretta musicali - lirycznie i satyrycznie. Przygodę z poezją i sceną zaczęła w wieku dojrzałym, ostatnio układa również do swoich tekstów melodie i śpiewa. W 2017 r. wydała autorską płytę „Anioł nie kobieta”. Jest też autorką książek dla dzieci: „O doboszu drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku” i „Pluszowy Zajączek” (Wydawnictwo BIS).

Jest członkiem ZAKR i SAP.