Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 UTW DK Zacisze

Seniorzy słuchają wykładu

2 października 2023, poniedziałek, godz. 11.00

Wstęp wolny.

Zapraszamy na inaugurację roku akademickiego 2023/2024 UTW DK Zacisze i do aktywnego udziału w życiu kulturalnym naszej studenckiej społeczności.

W programie:

  • Powitanie gości
  • Występ zespołu wokalno-estradowego Zaciszańska Nuta, akompaniament Antonina Kokszar (pianino)
  • Wykład inauguracyjny „Stefan Starzyński gospodarz stolicy w latach 1934-1939”, który wygłosi dr Beata Michalec - zastępca dyrektora ds. programowych Muzeum Niepodległości w Warszawie, radna m.st. Warszawy, autorka wielu artykułów z zakresu varsavianistyki oraz książek
  • Omówienie programu wykładów i spotkań
  • Prezentacja sekcji, warsztatów

Uniwersytet Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze działa od 2007 roku i wzbogaca życie osób dorosłych, seniorów, buduje więzi międzyludzkie.  Studenci uczestniczą w interesujących wykładach, koncertach i spotkaniach.

Wykłady w DK Zacisze to spotkania z ekspertami z wielu dziedzin życia i nauki. Często są komentarzem do  aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie.

Nasze sekcje doskonalą pamięć, poprawiają umiejętności komunikowania w różnych językach, rozwijają umiejętności manualne, poprawiają kondycję fizyczną za pomocą rekreacji ruchowej, ćwiczeń i pływania na basenie.

Studenci odkrywają piękno otaczającego nas świata i przyrody podczas wspólnych wyjść i wyjazdów. Wspólnie na nowo odkrywają Warszawę. Jej ciekawe miejsca, instytucje i zbiory. UTW organizuje wyjazdy kulturalno-integracyjne, by odkrywać piękno Polski.

UTW stawia wyzwania. Studenci mierzą się z tremą i występami na różnych scenach, jako soliści, członkowie zespołów i aktorzy. A ich ciała dzięki zajęciom tanecznym i gimnastycznym są sprawniejsze.

Trening pamięci zyskał sobie grono zagorzałych zwolenników, a rzesza studentów z ogromną radością bierze udział w kreatywnych, twórczych zajęciach Główka Pracuje.

U nas przypomnisz sobie, jak należy zdrowo i mądrze się odżywiać. Poznasz historie ciekawych osób, zobaczysz jak poszukiwali rodzinnych korzeni i budowali drzewa genealogiczne. Wszystko podczas spotkań Klubu Historycznego. Rośliny, które spotykasz na swojej drodze nabiorą dla Ciebie innego znaczenia.

UTW Zacisze to miejsce przyjazne seniorom. Miejsce kultury i rozwijania pasji. Miejsce, w którym zrealizujesz „chowane do szuflady marzenia". W kameralnym gronie odkryjesz nowe talenty i rozwiniesz zainteresowania. Masz szansę na spotkanie z ludźmi podobnymi do Ciebie, a także osobowościami, które Cię fascynują.

Przyjdź, zobacz, zostań z nami.

Więcej: www.zacisze.waw.pl

Jeśli chcesz zostać studentem UTW: zapoznaj się z ofertą i regulaminem zajęć w sezonie kulturalnym 2023/2024, wypełnij i złóż deklarację uczestnika zajęć, opłać składkę i wyraź chęć systematycznego uczestnictwa w zajęciach.

Zapisy na rok akademicki 2023/2024 w sekretariacie Domu Kultury "Zacisze", elektronicznie: przez stronę internetową Domu Kultury Zacisze, mailem: sekretariat@zacisze.waw.pl lub po wcześniejszym umówieniu terminu z koordynatorem.

Koordynator UTW: Taida Załuska, tel. 22 743 87 10, 22 679 84 69 w. 4, e-mail: utw@zacisze.waw.pl

RECENZJE:

Rozmowa o UTW Zacisze i zajęciach dla Seniorów, RDC, 1.10.23