Instrukcja posługiwania się programem ZOOM

Instrukcja posługiwania się programem ZOOM

18 maja 2020

Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie UTW, którego nasz uniwersytet jest członkiem, opracowała dla wszystkich studentów Instrukcję posługiwania się programem ZOOM. Zapraszamy do nauki i korzystania. 

(Aby zdjęcie było czytelne, należy 2 x kliknąć myszką)

Szanowni Państwo,

W dobie pandemii  i ograniczonych kontaktów zewnętrznych, wykładów, wyjazdów, konferencji, podróży wzrasta poczucie osamotnienia i potrzeba kontaktów międzyludzkich.

Osoby starsze  dotknięte odosobnieniem  popadają w apatię, depresję, której skutki  mogą być groźniejsze  niż wirus COWID 19, toteż znalezienie antidotum na kontakty ze światem jest  niemal pierwszą potrzebą, zwłaszcza dla osoby starszej samotnie mieszkającej.

Doskonałą formą komunikowania się ze światem, a także prezentacji swoich zainteresowań, oczekiwań  są nagrania filmów i zamieszczanie ich w internecie.

Taka forma nie tylko pozwala na osobisty kontakt, ale też  prezentację  swojego hobby, a w konsekwencji poznanie innych ludzi o podobnych zainteresowaniach  itp.

W nagranym przez siebie filmie  można wystąpić ze swoim pupilem, np. kotem, psem, pokazać kolekcję znaczków lub innych zbiorów, książki  czy płyty, które  chce się wymienić  lub odstąpić, zadeklamować wiersz, zaśpiewać piosenkę i  wiele innych możliwości.

Jeśli ktoś tego do tej pory nie robił, to też  jest doskonała  okazja i motywacja do zdobycia nowych umiejętności, które mogą dać wiele satysfakcji i inspirują do dalszych prób i doskonalenia rzemiosła filmowego.

Opracowaliśmy dla Państwa instrukcję posługiwania się programem ZOOM, który w prosty sposób pozwala własnym laptopem, a nawet smartfonem nagrać  film ze sobą w roli głównej,  zarchiwizować,  nagrać na płytę DVD oraz zamieścić w internecie, przesłać znajomemu  lub  też zaaranżować wideokonferencję.

Można jeszcze zrobić i  wydrukować na drukarce  efektowną obwolutę do płyty i traktować ją jako doskonały upominek dla bliskich z różnych okazji np. świąt, imienin.

Spróbujcie, to proste, a w razie problemów służymy pomocą pod adresem adrianoleksiak@gmail.com.

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia i sukcesów

Krystyna Lewkowicz

Prezes Fundacji Ogólnopolskie Porozumienie UTW