Koncerty Gwiazd: Jazz po sąsiedzku

Czarno-białe zdjęcie zespołu muzycznego na scenie

26 czerwca 2020

Lokalizacje: ul. Blokowa, ul. Sternhela, ul. Bystra, ul. Wyspowa, ul. Potulicka.

Muzyczny tour po Zaciszu! Sytuacja była wyjątkowa. Muzyka wyjechała z Domu Kultury Zacisze i krążyła po Zaciszu. Samochód z platformą, instrumentami i muzykami odwiedził mieszkańców na ul. Blokowej, ul. Sternhela, ul. Wyspowej i ul. Potulickiej. Była radość, tupanie nóżką, a czasami nawet spontaniczny taniec. Wszystko z zachowaniem bezpiecznych odstępów. Słuchaniem standardów jazzowych z okien, balkonów i ogródków. Dla niektórych koncert był zaskoczeniem, inni przemieszczali się z nami, by zasłuchiwać się w jazzie. 

Tego typu akcje odbywały się już w Szczecinie, Wrocławiu. Przyszedł czas na Warszawę i Zacisze. Standardy jazzowe zagrali Andrzej Kański, Wojciech Pulcyn i Mariusz Radzikowski. To był nasz pierwszy koncert w plenerze, ale obiecujemy, że nie ostatni. Śledźcie naszą stronę i fan page, bo wkrótce podamy szczegóły o kolejnych wydarzeniach muzycznych w plenerze.

Pięknie dziękujemy mieszkańcom za ich ciepłe przyjęcie, sympatię i kolejne zaproszenia do grania.

Muzycy:

  • Andrzej Kański - gitarzysta grający klasyczny jazz środkowego nurtu. Laureat Międzynarodowego Konkursu Gitarzystów Jazzowych „Guitar City” w 1999 roku. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach klasie prof. Karola Ferfeckiego. Jego gra jest nacechowana dbałością o brzmienie, przywiązaniem do tradycji oraz silnym ładunkiem emocjonalnym.
  • Wojciech Pulcyn - kontrabasista, wzięty muzyk sesyjny. Wydał autorską płytę „Tribute to Charlie Haden” Współpracuje z najbardziej uznanymi muzykami sceny jazzowej na świecie. Jest absolwentem Policealnego Studium Jazzu w Warszawie, w klasie profesora Zbigniewa Wegehaupta.
  • Mariusz Radzikowski – perkusista. Laureat Pomorskich Konfrontacji Artystycznych w 1992 roku. Wytrawny perkusista, od lat współpracujący na stałe z kultowymi warszawskimi zespołami Gardenia i Trawnik. Nagrał 12 płyt długogrających.

Koncert realizowano z Budżetu Obywatelskiego w Warszawie w ramach projektu Koncerty Gwiazd.