Spotkanie Klubu Historycznego UTW: Coś nowego, coś starego...

Zdjęcie pary młodej

23 maja 2024, czwartek

Na ostatnim spotkaniu Klubu Historycznego powróciliśmy do barwnych wspomnień z wesel z Targówka.
Uczestniczki przywoływały wspomnieniami ceremonie zaślubin i wesel, swoich i bliskich osób. W opowieściach pojawiał się Dom Kultury Zacisze i wesela, które się tu odbyły. Swego czasu nasza sala teatralna była idealną i jedyną tak dużą salą w okolicy. Nic więc dziwnego, że służyła mieszkankom i mieszkańcom do organizacji największego rodzinnego wydarzenia w ich życiu.
Spotkanie poprowadziła Hanna Ciesielska, a o projekcie Ślubuję Ci… opowiadała Magdalena Turska-Chotkiewicz. Podzieliła się też informacjami o projektach, wystawach i publikacjach, które w kontekście wesel zostały zrealizowane w całej Polsce. Zdradziła, co spowodowało, że zaciekawił ją ten temat. Z naszego punktu widzenia wesela i śluby na Targówku to temat bardzo ciekawy, wielowątkowy, a przede wszystkim o wielkiej wartości historycznej, lokalnej i rodzinnej.
Zapraszamy na finał projektu Ślubuję Ci, 9 czerwca o godz. 17.00, który zaprezentuje wystawę pamiątek po weselach z Targówka, tj. zdjęcia, stroje weselne, zaproszenia, a nawet prezenty ślubne. Po wernisażu zaprosimy publiczność do udziału w korowodzie weselnym.