Spacer Kolędników na Zaciszu!

Kolędnicy śpiewający kolędy podczas spaceru

8 stycznia 2023

Powszechnie znane jest stwierdzenie, że muzyka jest dobra na wszystko, poprawia humor i dodatkowo łączy pokolenia. Tym razem połączy sąsiadów i zapoczątkuje lokalną tradycję corocznego kolędowania na Zaciszu. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości i wspólnego muzykowania. Dzielmy się dobrem z sąsiadami i twórzmy nową tradycję.

Startowaliśmy w niedzielę 8 stycznia 2023 na skrzyżowaniu ulic Kanałowej i Blokowej (Karczma Bałkańska Dusza). Przeszliśmy ulicą Protazego do stacji metra Zacisze a następnie ulicą Codzienną i Blokową. Udaliśmy się do Domu Kultury Zacisze, który zaprosił na kubek gorącej herbaty. Zachęcaliśmy do przebrania się! Za kogo? Możliwości jest wiele… za anioły, diabły, śmierć, turonia, dziada lub babę. Dobra zabawa i dużo radości były gwarantowane. Postaraliśmy się nie fałszować.

Było też międzynarodowo. Do wspólnego śpiewania zaprosiliśmy naszych sąsiadów z Ukrainy.

Dodatkowo chcieliśmy zainaugurować projekt o roboczym tytule Ku Pamięci. Gdzie jednym z działań jest tworzenie bazy zdjęć - amatorskich, wykonanych przez mieszkańców, obrazujących życie naszego obszaru. W zamyśle mają to być zdjęcia o charakterze reportersko-dokumentalnym i krajobrazowym. Pierwszy pochód kolędników na Zaciszu jest idealnym powodem, aby zrobić świetne zdjęcie.