Kolędowanie na Zaciszu!

Kilkadziesiąt osób kobiety, mężczyźni, dzieci przed sceną, niektórzy trzymają gadżety kolędników

7 stycznia 2024, niedziela, godz. 17.00

Powszechnie znane jest stwierdzenie, że muzyka jest dobra na wszystko, poprawia humor i dodatkowo łączy pokolenia.
Tym razem 7 stycznia 2024 połączyła sąsiadów na Zaciszu.
Spacer kolędników rozpoczęliśmy na ulicy Kanałowej i Blokowej (Karczma Bałkańska Dusza), następnie przeszliśmy ulicą Protazego do stacji metra Zacisze, ulicą Codzienną i Blokową. Była to okazja do wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych, ale też bliższego poznania sąsiadów.

Wśród kolędników nazywanych dawniej maszkarami, dziadami czy maskami był gwiazdor, turoń, anioł i zwierzęta, które miały symbolizować siłę, zdrowie, życiową energię i płodność.
Pochód kolędników zakończył się w Domu Kultury Zacisze. Była chwila na rozmowę przy zimowej herbacie i pysznej szarlotce oraz na pamiątkowe zdjęcia.
 
Zaciszańskie kolędowanie ma charakter oddolnej inicjatywy, która pokazuje udaną współpracę mieszkańców, TPW Targówek Fabryczny Mieszkaniowy Zacisze oraz Dom Kultury Zacisze. Dziękujemy naszym sąsiadom, przedstawicielom TPW Targówek Fabryczny Mieszkaniowy Zacisze, a przede wszystkim Oli Stelmach i Katarzynie Górskiej-Manczenko za sprawną i owocną współpracę.
 
Dzięki uprzejmości Domu Kultury TuPraga i Centrum Komunikacji Spolecznej kolędnicy wyposażeni byli w gadżety i akcesoria.
Юлия Мацюк wykonała piękną ramkę do zdjęć.

Organizator:

  • Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze

Partner:

  • Dom Kultury Zacisze

Patronat:

  • Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek
  • Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy