Koncert jazzowy w plenerze!

Plakat promujący koncert jazzowy w plenerze

6 września 2020, niedziela, godz. 16.00-18.00

Miejsce: górka za DK Zacisze

Wstęp wolny.

Zapraszamy na koncert standardów jazzowych w wykonaniu Wojciecha Pulcyna (gitara basowa), Andrzeja Kańskiego (gitara elektryczna) i Mariusza Radzikowskiego (perkusja).

Muzycy zapraszają na warsztaty nauki gry na instrumentach muzycznych w sezonie kulturalnym 2020/2021.

Koncert odbędzie się w ramach Otwartej Niedzieli Artystycznej.  

Muzycy:

  • Andrzej Kański – gitarzysta grający klasyczny jazz środkowego nurtu. Laureat Międzynarodowego Konkursu Gitarzystów Jazzowych „Guitar City” w 1999 roku. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach klasie prof. Karola Ferfeckiego. Jego gra jest nacechowana dbałością o brzmienie, przywiązaniem do tradycji oraz silnym ładunkiem emocjonalnym.
  • Wojciech Pulcyn – kontrabasista, wzięty muzyk sesyjny. Wydał autorską płytę „Tribute to Charlie Haden” Współpracuje z najbardziej uznanymi muzykami sceny jazzowej na świecie. Jest absolwentem Policealnego Studium Jazzu w Warszawie, w klasie profesora Zbigniewa Wegehaupta.
  • Mariusz Radzikowski – perkusista. Laureat Pomorskich Konfrontacji Artystycznych w 1992 roku. Wytrawny perkusista, od lat współpracujący na stałe z kultowymi warszawskimi zespołami Gardenia i Trawnik. Nagrał 12 płyt długogrających.