Koncert: Kolędy z Polski i ze świata

Koncert: Kolędy z Polski i ze świata

17 grudnia 2018, poniedziałek, godz. 11.00

Wstęp wolny!

Zapraszamy na  koncert „Kolędy z Polski i ze świata” - pełną ciepła muzyczną podróż przez Polskę, Włochy,Nigerię, Francję czy Ukrainę. Koncert realizowany będzie w ramach projektu „Muzycznie dla sąsiadów” z Budżetu Partycypacyjnego 2018.

Wystąpią: 

  • Małgorzata Kozłowska – śpiew,
  • Maria Holka - śpiew, fortepian, akordeon,
  • Aleksander Baszun - śpiew, klarnet, szałamaja, gitara, flety, bęben radomski.

Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Kiedyś rozpoczynało się wraz z dniem Bożego Narodzenia. Dziś kolędy usłyszymy wcześniej. Zwyczaje nieco się zmieniły a tradycja wspólnego śpiewania straciła na sile - szczególnie w krajach zachodniej Europy. Wciąż jednak trudno znaleźć kogoś, kto nie kocha kolęd. Koncert to tygiel utworów znanych i nieznanych. To połączenie polskich kolęd i pastorałek z repertuarem kompozycji świątecznych z różnych krajów. Usłyszycie Państwo zarówno klasyczne, rodzime kompozycje jak i utwory, które dla innych krajów są tym, czym nasze "Wśród nocnej ciszy".

Małgorzata Kozłowska - studentka Akademii Teatralnej w Warszawie na wydz. Aktorstwo Dramatyczne. Laureatka I Nagrody na XII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Śpiewająca Maska" w Sankt Petersburgu oraz III Nagrody na festiwalu "XX Pamiętajmy o Osieckiej". Udzieliła głosu do wielu animowanych bajek np. "Barbie rockowa księżniczka", "Mała stopa" Warner Bros, "Rycerka Nella", zagrała również w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych między innymi rolę drugoplanową w serialu "Krew z krwi".

Maria Holka - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pianistka, muzykolog. Absolwentka Muzykologii Teoretycznej i Stosowanej. Tworzy muzykę filmową, rozrywkową i teatralną. Współtworzy zespół Retrospektakl a także występuje solowo. Autorka muzyki do filmów takich jak: "Solidarność według kobiet";, "To czego chcę", "Pierwszy dzień lata" czy "Siła". Od kilku lat tworzy oprawę muzyczną nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek ZAIKS i SAWP. 

Aleksander Baszun - muzyk, poeta, rysownik i grafik. Autor piosenek, tekstów, muzyki do spektakli teatralnych, producent muzyczny, wokalista, saksofonista i mulitinstrumentalista. Współtwórca zespołu Retrospektakl (I nagrody na festiwalu Korowód 2013), rozwijający także autorską działalność solową. Stypendysta M.St. Warszawy. Uczestniczył w wielu projektach, koncertach i nagraniach piosenki artystycznej, muzyki jazzowej, funkowej, rockowej, żydowskiej, ludowej, muzyki klasycznej i innych.

Usłyszymy:

WYKAZ UTWORÓW 17.11.2018

 

1. Oj maluśki maluśki (sł. i  muz. tradycyjne)

2. Jam jest dudka  (sł. i  muz. tradycyjne)

3. Zaśnij  Dziecino (sł. tradycyjne , muz. Antoni Uruski)

4. Wśród nocnej ciszy (sł. i  muz. tradycyjne)

5. Bóg się rodzi (sł. Franciszek Karpiński, muz. tradycyjna)

6. Uczora z wiaczora / A wczora z wieczora (sł. i  muz. tradycyjne)

7. Oj na mory (sł. i  muz. tradycyjne)

8. Tu scendi dalle stelle  (sł. tradycyjne, tekst polski Maria Holka, muz. tradycyjna,  autor melodii: Alfons Liguori  1754)

9. O Tannenbaum (sł. tradycyjne, tekst polski Maria Holka, muz. tradycyjna)

10.  Il est ne le divin enfant ((sł. tradycyjne, tekst polski Maria Holka, muz. tradycyjna)

11. Nowa radost stala/ za kim tęsknisz pasterzu (sł. i muz. tradycyjne)

12. Bądź wiesioła Panno Czysta (sł. i muz. tradycyjne)

13. Adeste fideles (sł. i muz. tradycyjne)

14. Shchedryk (sł. i muz. tradycyjne)

15. Cicha noc (sł. i muz. tradycyjne)

16. Idzie idzie gwiazdka (sł. i muz. Maria Holka) 

 

muzyka