Koncert UTW: Mamo

Foto grupowe, muzycy i publiczność na scenie

25 maja 2024, sobota

Koncert w wykonaniu Praskiej Orkiestry Dętej dedykowany był Mamom. Zespół zaprezentował bogaty i wszechstronny repertuar. Zagrała również utwory muzyki rozrywkowej. Wydarzenie otworzył Rafał Dworacki, dyrektor DK Zacisze, a koncert poprowadziła Hanna Ciesielska, studentka UTW Zacisze. Wśród publiczności były Dorota Kozielska - Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Targówek i Katarzyna Górska-Manczenko - Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Targówek, dziękując muzykom za udany występ i wręczając pamiątkowe upominki opatrzone logo Urzędu Dzielnicy Targówek.

Dla wszystkich MAM z serca zagrali:
Karol Węclewski kapelmistrz, Stanisław Krajewski (saksofon tenorowy), Witold Harasiuk (saksofon altowy), Longin Kliza (flet), Józef Sribniak (klarnet), Stanisław Jagoda (trąbka), Janusz Leszczyński (trąbka), Roman Karwowski (trąbka), Roman Kurowski (tuba), Jerzy Tkaczyk (puzon)

Zespół Praskiej Orkiestry Dętej powstał w 1951 r. jako Zakładowa Orkiestra Dęta Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu w Warszawie. Po reorganizacji fabryki w 1999 r. działalność muzyczną kontynuował pod obecną nazwą – Praska Orkiestra Dęta.
Orkiestra swoją siedzibę znalazła w gościnnych progach Domu Kultury ,"Świt’’ na warszawskim Bródnie. W ciągu tych 70. lat artyści posiadający pasje muzykowania, wywodzący się z najlepszych orkiestr i zespołów warszawskich, zapewniali (i wciąż to robią) orkiestrze wysoki poziom artystyczny. Gorące przyjmowane występy przez publiczność, liczne czołowe nagrody na przeglądach i konkursach, jak i uhonorowanie złotymi odznakami Polskiego Związku Chórów i Orkiestr to dowód na właściwy kierunek pracy zespołu. Orkiestra dysponuje bogatym, wszechstronnym repertuarem. W koncercie znajdą się utwory muzyki rozrywkowej.

Muzycy grali w teatrach, cyrku, kościołach, w Krakowie, Bydgoszczy, Warszawie, za granicą, np we Francji,.ale i pod Warszawa, goszcząc u klarnecisty p. Józefa w Łysobykach. Przeżyli też przygodę z filmem. Zagrali w dwóch projektach. Koncert poświęcony Matkom Orkiestra rozpoczęła utworem z repertuaru Violetty Villas.