Koncert na trawie: Vinyl String Quartet. Tribute To Cole Porter

Kwartet gra w plenerze.

30 lipca 2021, piątek, godz. 21.00

Wstęp wolny

Miejsce: boisko OSIR (ul. Blokowa 3) przy Domu Kultury Zacisze - wejście od ul. Czarna Droga od godz. 20.45

Zapraszamy na koncert warszawskiego kwartetu smyczkowego Vinyl String Quartet pt. Tribute To Cole Porter inaugurujący cykl CICHO TU. Będzie to akustyczne granie BEZ PRĄDU. Wystarczy wziąć koc lub karimatę i leżąc na trawie słuchać dźwięków, które ukoją skołatane nerwy i duszę.

W czerwcu tego roku minęła 130. rocznica urodzin Cola Portera. Z tej okazji kwartet smyczkowy przygotował projekt Tribute To Cole Porter. Projekt powstał z chęci przypomnienia twórczości amerykańskiego kompozytora, Cola Portera i zaprezentowania jej w nieco innym wydaniu – na kwartet smyczkowy. Nietuzinkowe aranżacje prosto ze Stanów Zjednoczonych to coś, co z pewnością wyróżnia ten projekt. Podczas godzinnego koncertu nie zabraknie takich utworów jak: „Night And Day” rozsławionego przez Freda Astaire’a,  czy też „I’ve Got You Under My Skin” popisowego utworu Franka Sinatry. Świetne aranżacje to oczywiście nie wszystko. Niewątpliwym atutem jest bardzo wysoka jakość wykonania całego projektu. To zasługa kwartetu smyczkowego Vinyl String Quartet.

Projekt Tribute to Cole Porter to gwarancja świetnej muzyki i fenomenalnych aranżacji, mistrzowskich wykonań, dobrej energii i fantastycznych emocji!

Vinyl String Quartet

Kwartet smyczkowy, który powstał z zamiłowania do muzyki rozrywkowej. Jest to fuzja czterech kreatywnych osobowości, którym niezwykłą radość przynosi wspólne granie.  Każda z nich jest absolwentką Akademii Muzycznej w Polsce i kształciła swój warsztat na kursach mistrzowskich w kraju oraz za granicą. Pośród ich indywidualnych dokonań znajdziemy liczne nagrody na międzynarodowych konkursach solowych i kameralnych.

Zespół działa od 2018 roku współtworząc projekty łączące muzykę jazzową, filmową oraz covery najpopularniejszych przebojów muzyki pop. Jego wyróżniającym atutem  jest zmysłowy wokal altowiolistki, który doskonale komponuje się z subtelnym brzmieniem kwartetu smyczkowego. Każda z kobiet tworzących Vinyl String Quartet ma na koncie współpracę z takimi artystami jak: Placido Domingo, Rod Stewart, Adam Sztaba, Kayah, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Andrea Bocelli, Ewa Uryga, Grzegorz Turnau, Atom String Quartet, Varius Manx, Ray Wilson, Grzegorz Urban, Michał Szpak, Adam Bałdych, Justyna Steczkowska, Piotr Cugowski, Igor Herbut, Sławek Uniatowski, Dawid Kwiatkowski i wiele innych.

Członkinie zespołu dokonały licznych nagrań dla radia i telewizji w Polsce oraz za granicą. Wśród produkcji, w których miały szansę uczestniczyć można wymienić między innymi: „Pech to nie grzech”, „Całe szczęście”, „Porady na zdrady”, „Eurowizja”, „Jaka to melodia”, „Voice od Poland”. Vinyl String Quartet był również odpowiedzialny za oprawę muzyczną Gali Kryształowe Zwierciadła 2019 i Gali 10-lecia ESKA TV.

Skład:

  • Gościnnie – Amalia Obrębowska / I vln
  •  Gościnnie – Weronika Mońka-Chwała / II vln
  • Oliwia Skrzypczyk / vla
  • Marzena Masłowska / vc

Harmonogram koncertów CICHO TU!

  • 30 lipca 2021, piątek, godz. 21.00 Tribute To Cole Porter – koncert kwartetu smyczkowego Vinyl String Quartet (Warszawa)
  • 13 sierpnia 2021, piątek, godz. 21.00 Solo na wibrafon – koncert Irka Głyka (Katowice)
  • 27 sierpnia 2021, piątek, godz. 21.00 Dialog na kontrabas i trąbkę – koncert Gdańsk Necropolitan Orchestra (Gdańsk)
  • 10 września 2021, piątek, godz. 21.00 Klasycznie półszeptem – koncert Vinyl String Quartet (Warszawa)

Wstęp wolny!

FILMY:
ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: