Licytuj: Krasnal Andrzeja Kościukiewicza dla WOŚP

AUKCJA!

Dom Kultury Zacisze zaprosił przyjaciół, ludzi kultury i znanych artystów do przekazania prac, płyt z autografami, wyjątkowych publikacji na aukcje internetowe WOŚP.

Dom Kultury Zacisze przekazał pracę Andrzeja Kościukiwicza, artysty ludowego!

Na aukcję WOŚP trafia:

drewniana rzeźba Krasnal, wysokość 75 cm.

O autorze

Andrzej Kościukiewicz urodził się w 1922 r. Przez całe swoje życie pracował jako felczer, był wielkim społecznikiem. Dzięki jego wysiłkowi powstały Ośrodki Zdrowia w Rytelach i Kosowie Lackim. Po zakończeniu pracy zawodowej zamieszkał na warszawskim Zaciszu i postanowił leczyć dusze. Zajął się rzeźbieniem w drewnie. Stworzył baśniowy Świat Krasnali. Bohaterami jego twórczości były skrzaty, ludkowie i zwierzęta. Rzeźbiarz był też poetą i niestrudzonym gawędziarzem o niezwykłej wyobraźni. Wraz ze swoimi krasnalami snuł niezwykłe opowieści o życiu leśnych stworów. Był gościem programów telewizyjnych Wojciecha Mana i Krzysztofa Materny oraz programu telewizyjnego dla dzieci „5, 10, 15”.

Artysta miał na swoim koncie kilkanaście wystaw między innymi 10 stycznia 1999 r. w Galerii Domu Kultury Zacisze, gdzie do chwili obecnej znajduje się niewielka kolekcja jego rzeźb. Krasnale Andrzeja Kościukiewicza zostały wykorzystane w filmie przygotowanym na 50. urodziny DK Zacisze https://youtu.be/ohfrhdQ9hhs

Dom Kultury Zacisze zaprasza do udziału w licytacji i zakupu rzeźby.

Zwycięzca licytacji otrzyma wraz z rzeźbą Andrzeja Kościukiewicza certyfikat przygotowany przez WOŚP.

Zapraszamy na inne aukcje!


Dom Kultury Zacisze wraz z 97 Sztabem Warszaw, Domem Kultury Świt i Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek zaprasza do udziału w licytacjach, koncertach, warsztatach i wielu innych atrakcjach. W ramach tegorocznej edycji gramy na rzecz dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.


 

FILMY:

Zobacz także