Letnie kino plenerowe: Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Plakat z wizerunkami głównych aktorów, tytułem filmu, informacją o nominacjach i nagrodami

7 lipca 2022

Miejsce: górka za DK Zacisze

Zaprosiliśmy na pierwszy seans w ramach Letniego kina plenerowego na Zaciszu, czyli fantastyczny włoski komediodramat „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Paola Genovese’a, włoskiego reżysera i scenarzysty.

Film dotykał problemu szczerości w relacjach damsko-męskich, jednocześnie pokazując, jak bardzo można nie znać najbliższych sobie osób.

Grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice.

Opis filmu:
Eva (Kasia Smutniak) i Rocco (Marco Giallini) zapraszają na kolację siedmioro swoich przyjaciół, by wspólnie podziwiać zaćmienie Księżyca. W mieszkaniu pary zjawiają się: świeżo upieczeni małżonkowie Cosimo (Edoardo Leo) i Bianca (Alba Rohrwacher), małżeństwo z wieloletnim stażem Lele (Valerio Mastandrea) i Carlotta (Anna Foglietta) oraz Peppe (Giuseppe Battiston), który po rozwodzie nie potrafi znaleźć ani stałej partnerki, ani stałego zatrudnienia. Także gospodarze borykają się ze swoimi problemami, głównie z buntowniczą naturą ich dorastającej córki.

Podczas kolacji Eva proponuje grę, której zasady są niezwykle proste: wszyscy odkładają na stół swoje telefony i odczytują na głos każdą otrzymaną wiadomość. Mimo początkowych obiekcji cała grupa zgadza się na udział w zabawie. Z każdym kolejnym SMS-em okazuje się jednak, że wieloletni przyjaciele i małżonkowie tak naprawdę zupełnie się nie znają…

Twórcą filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” jest włoski reżyser i scenarzysta filmowy Paolo Genovese, który w 2018 roku zasiadał w jury konkursu głównego na festiwalu filmowym w Wenecji.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

  • Reżyser: Paolo Genovese
  • Czas trwania: 97 min
  • Kraj produkcji: Włochy
  • Muzyka: Maurizio Filardo

Letnie kino plenerowe realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

 

DOFINANSOWANIE: