Koncert: Muzyczny Kalejdoskop

Czarno-białe zdjęcia dwóch muzyków

14 kwietnia 2024, niedziela, godz. 17.00

Udział bezpłatny. Zapisy telefoniczne od 2.4.24

Zapraszamy na koncert pt. Muzyczny kalejdoskop w wykonaniu duetu Małachowski & Karwowski w niezwykle ciekawym brzmieniowo składzie instrumentalnym – akordeon i klarnet.

W repertuarze usłyszymy kompozycje twórców XX wiecznych, reprezentujących różne nurty stylistyczne (muzyka latynoamerykańska, francuska, polska, bałkańska, jazzowa, filmowa), a także arcydzieła kompozytorów muzyki klasycznej. Tak bogata różnorodność programowa oraz niebanalne, własne aranżacje, a ponadto wysoki kunszt wykonawczy artystów, nadają prezentowanej przez nich muzyce niepowtarzalnego uroku i wyjątkowego smaku.

Koncert otworzy wystawę 35 lat Pracowni Tkactwa Artystycznego.

Wystąpią:

  • BARTOSZ KARWOWSKI – klarnecista i pedagog urodzony w 1983 r. w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończył również studia na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat wielu konkursów klarnetowych o szczeblu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Stypendysta m.in. Yamaha Music Fundation of Europe, Narodowego Centrum Kultury Młoda Polska przyznawanego w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był muzykiem orkiestrowym Polskiej Orkiestry Radiowej, Sinfonii Varsovii, Sinfonii Artist oraz Sinfonii Viva, występował i nagrywał m.in. z Krzesimirem Dębskim, Justyną Steczkowską, Hanną Banaszak, Januszem Olejniczakiem, Nataszą Urbańską, Maciejem Maleńczukiem. Jako I klarnecista grał również w Królewskiej Orkiestrze Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie, w Filharmonii Studenckiej w Wałbrzychu i Teatrze Atelier.
  • JACEK MAŁACHOWSKI – akordeonista, kameralista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka. Swoje umiejętności doskonalił ponadto podczas Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzycznej m.in. pod kierunkiem takich artystów jak: Friedrich Lips, Jurij Shyshkin, Mika Väyrynen, Alexander Dmitriew, Vladimir Murza. Jest dwukrotnym stypendystą Prezesa Rady Ministrów oraz fundacji J&S Pro Bono Poloniae oraz laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Ponadto uczestniczył w nagraniach radiowych i telewizyjnych, w tym: MDR Figaro w Lipsku; Radio Ukraińskie; Telewizja Ancona; Telewizja „Odessa”; Polskie Radio Program II; Polskie Radio Bis. Współpracował z Krakowskim Baletem Dworskim Cracovia Danza oraz z Polską Orkiestrą Radiową, gdzie jako jeden z solistów wykonał Oratorium Arbor Vitae Jerzego Maksymiuka pod dyrekcją kompozytora. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z orkiestrami symfonicznymi w Polsce i za granicą. Aktualnie współpracuje z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej oraz z kilkoma zespołami kameralnymi, a ponadto działa aktywnie jako muzyk, aranżer, kompozytor i konsultant z wieloma Instytucjami Kultury oraz kompozytorami w Polsce i za granicą.