Nowoczesny Senior - przewodnik po cyfrowym świecie

Nowoczesny Senior - przewodnik po cyfrowym świecie

8 grudnia 2020

Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkowy całkowicie darmową książką "Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie", opracowaną przez Fundacji Digital Poland, która powstała z myślą o wprowadzeniu starszego pokolenia krok po kroku w cyfrową, internetową rzeczywistość. 

Opracowana przez ekspertów publikacja składa się z ośmiu rozdziałów. Jest napisana prostym językiem, tak aby wszelkiego rodzaju opisy czy instrukcje były zrozumiałe dla osób, które do tej pory rzadko albo w ogóle nie korzystały z sieci. Ponadto, treści są uzupełnione o grafiki – co sprawi, że osobom starszym nie straszna będzie obsługa takich urządzeń jak smartfon, tablet czy laptop.

Poszczególne rozdziały, krok po kroku, wprowadzają w wirtualny świat. Treść pierwszych koncentruje się na genezie internetu oraz sposobie, w jaki można z niego korzystać. Kolejne przedstawiają zasady działania najpopularniejszych urządzeń. Następnie dowiemy się, czym różni się internet stacjonarny od mobilnego oraz do czego służy router. W ostatnich rozdziałach „Przewodnika” spory nacisk położony jest na sprawy związane z bezpieczeństwem w sieci.

„Nowoczesny Senior - przewodnik po cyfrowym świecie”

Gorąco zachęcamy do lektury.