Paradowska Angelika

Paradowska Angelika

Instruktorka: Teatru Tańca Szepty

Aktorka, tancerka, choreograf. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Ukończyła szkolenie w zakresie dramy oraz teatru zaangażowanego społecznie. Od dziecka trenowała gimnastykę artystyczną. W tym czasie wielokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski oraz reprezentowała kraj na Mistrzostwach Europy i Świata. Ma na swoim koncie kilkanaście spektakli na deskach teatrów w całej Polsce( m.in. „Hallo Szpicbródka w Teatrze Syrena w Warszawie, „Bracia Dalcz i S-ka” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie czy „Operetka” w Warszawskiej Operze Kameralnej). Współpracowała również przy produkcjach filmowych oraz teatralnych jako choreograf (m.in. „Pan T.” „Usta usta”, „ZET”, „Dotka, zebra w kropki”). Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Obecnie współpracuje z wieloma instytucjami artystycznymi.

ANGIES PRODUCTION czyli Angelika Chałubek i Angelika Paradowska to wielopłaszczyznowy duet artystyczny. Tworzy własne projekty, współpracuje z wieloma artystami i instytucjami, prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Działa zarówno w przestrzeni teatralnej, jak i filmowej. Ma na swoim koncie wiele autorskich projektów (m.in. „ZET”, „Mam na imię Alicja, a to moi przyjaciele”, „Przygody Psa Dziamdziama”) W swoich projektach głównie posługuje się metodą dramy, która stanowi podstawę metodyki pracy aktora.

Chcemy mówić o rzeczach ważnych i trafiać do szerokiego grona widzów. Bardzo ważne jest dla nas również kształcenie młodych ludzi za pomocą sztuki, dlatego nasze projekty kierujemy do różnych grup wiekowych.