Koch Dorota

Koch Dorota

Instruktor: Makrama.

Mieszka, marzy i tworzy w Warszawie.

Od najmłodszych lat rozwija swoje artystyczne pasje. Malarstwa uczyła się u Adama J. Kozłowskiego, u Stanisława Tworzydło studiowała malarstwo chińskie. Przez wiele lat współdziałała z grupą artystów skupionych przy Galerii Symbolicznej Adama J. Kozłowskiego przy ul. Tykocińskiej w Warszawie.

Zajmuje się aranżacją i projektowaniem wnętrz i ogrodów. Ma na swoim koncie wystrój wielu biur, prywatnych mieszkań i lokali użytkowych. Ostatnim ciekawym efektem jej działań jest współpraca przy aranżacji wystroju Zielonego Przedszkola na warszawskim Targówku oraz projekt elewacji tego budynku.

Tworzy unikatowe stroje na zamówienie środowiska artystycznego. Z kawałków tkanin komponuje makaty, narzuty i patchworki, które mogliśmy zobaczyć na kilku wystawach.

Miłość do Sztuki Dalekiego Wschodu zaowocowała powstaniem kolekcji jukat-kimon, które zaistniały na wystawie w Galerii Umbra w Warszawie oraz na Festiwalu Sztuki Japońskiej w Wawrze.

Od wielu lat artystka współpracuje z Domem Kultury Zacisze. Prowadzi tu warsztaty makramy, a wcześniej zajęcia „Gałgankowy świat” dla dzieci i młodzieży. Przekazuje wiedzę na temat tkanin, projektowania i zaraża swoją pasją. Uczy młode pokolenie patrzenia na świat, dostrzegania innych, ale przede wszystkim doceniania siebie. Co mówi swoim uczniom? Że są jak gwiazdy na niebie – zachwycające, wyjątkowe, tworzą całość – bo pracują w grupie, ale każdy z nich jest inny, każdy jest sobą.

W grudniu 2019 odbyła się wystawa Doroty Koch „4 rano” w Galerii Domu Kultury Zacisze.

Jej prace zdobią wnętrza w Polsce i za granicą: w Niemczech, USA, Australii i na Litwie.

edukacja plastyczne rękodzieło tkanina plastyka patchwork