Spotkanie sąsiedzkie: Odkrywamy Zacisze

Budynek Domu Kultury Zacisze sprzed lat

26 lipca 2020, niedziela, godz. 18.00

Wstęp wolny!

Znasz ciekawe historie o Zaciszu? Masz w swoim albumie zdjęcia z sąsiedztwa? Chcesz współtworzyć geocachingową ścieżkę spacerową? Przyjdź na sąsiedzkie spotkanie i zdradź lub poznaj barwne historie Zacisza. Włącz się w realizację projektu „Geo-Zacisze” i stwórz z mieszkańcami subiektywną ścieżkę spacerową po miejscach ważnych i ciekawych na Zaciszu. Geocaching w założeniu jest grą terenową polegającą na poszukiwaniu tzw. skrytek/keszy (ang. cache), w których ukryte są informacje.

Razem z uczestnikami spotkania wskażecie ok. 15 lokalizacji do okeszowania. Część keszy może zawierać niespodzianki – archiwalne zdjęcia, okolicznościowe drewniaki oraz pieczątki, natomiast wszystkie będą opisane w dwóch językach: polskim i ukraińskim.

Otwarcie ścieżki i wspólny spacer z przewodnikami Stowarzyszenia Geocaching Warszawa planowany jest na drugą połowę października 2020 roku. Po zakończeniu projektu każda osoba wyposażona w telefon z GPSem będzie mogła w dowolnym momencie przejść ten szklak samodzielnie, w gronie rodziny czy znajomych, niezależnie od organizowanych akcji.

Na spotkanie zapraszamy również nowych mieszkańców Zacisza, którzy chcą poznać swoich sąsiadów i historie związane z tą okolicą.

Jeśli tego dnia nie możesz być z nami, a chcesz podzielić się fotografiami/ciekawostkami z Zacisza skontaktuj się z nami w dogodnym dla Ciebie momencie:

  • napisz  wspolpraca@zacisze.waw.pl
  • odwiedź nas w DK Zacisze, poniedziałek-piątek, godz. 9.00-17.00
  • 5, 12, 19, 26 lipca i 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia od godz. 20 przed seansami Letniego Kina Plenerowego.

Finansowanie: Fundusz Animacji Kultury

Realizacja: Dom Kultury Zacisze, Stowarzyszenie Geocaching Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze oraz Urząd Dzielnicy Targówek