Pożegnanie Ewy Pieniak

Pożegnanie Ewy Pieniak

8 czerwca 2019, sobota

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani Ewy Pieniak. Pani Ewa zmarła 8 czerwca 2019 r. w Warszawie. Miała 77 lat.

Ewa Pieniak była filologiem polskim i francuskim, lektorem języka francuskiego w renomowanej spółdzielni „Lingwista” i w Domu Kultury Zacisze. Była wielbicielką muzyki klasycznej, autorką znakomitych przekładów Bajek La Fontaine’a.

Od najdawniejszych czasów uprawia własną poezję - subtelną, wyrafinowaną, dysponującą bogactwem środków wyrazu, zanurzoną w kulturze polskiej i europejskiej. Należała do Koła Poetyckie Rymowanie w Domu Kultury Zacisze a później do Grupy Poetyckiej Zacisze przy Czytelni Naukowej nr 1 w Warszawie.

Pani Ewa organizowała wraz z uczestnikami sekcji języka francuskiego Domu Kultur Zacisze wieczory CATHERINES poświęcone świętej Katarzynie i jej roli w kulturze francuskiej.  Prezentowała historię i tradycje związane z obchodami tego święta tak bardzo zakorzenionego w kulturze francuskiej. Podczas listopadowych wieczorów nie mogło zabraknąć recytacji poezji i koncertu. 

 

Powązki, kwatera 144, rząd 4, grób 24