Przetarg na rozbudowę DK Zacisze rozstrzygnięty

Kolaż 4 zdjęć przedstawiający wizualizacje przyszłej bryły DK Zacisze z zielonym napisem Przetarg rozstrzygnięty

17 listopada 2022

Inwestycja ruszy w przyszłym roku. Przebudowę zrealizuje Firma Budowlana Wojciech Chełchowski Barbara Chełchowska S.C. z Warszawy na podstawie projektu przygotowanego przez pracownię LWS Architekci Łaniewski-Wołłk, Stępniak ARCHITEKCI.
Jak podkreśla Krzysztof Miszewski, zastępca burmistrza Dzielnicy Targówek: Rozbudowa Domu Kultury Zacisze to inwestycja ważna i długo oczekiwana w naszej Dzielnicy. W ramach przebudowy cały budynek otrzyma nie tylko nowy wygląd, ale także w całości zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Jak będzie wyglądał DK Zacisze?
DK Zacisze będzie połączeniem istniejącego, zmodernizowanego budynku i nowej bryły z szeregiem kluczowych funkcjonalności. Wejście główne zostanie usytuowane od strony ul. Radzymińskiej. Zyskamy salę widowiskową z zapleczem technicznym i garderobami, foyer z bufetem (częściowo otwartym na teren zielony), szatnię i pomieszczenie kasowe, nowe sanitariaty i pomieszczenia techniczne. Ważnym elementem będzie miejsce aktywności lokalnej. Na wyższych kondygnacjach powstanie sala wystawowa, pomieszczenia biurowe, studio nagrań, sala muzyczna, wokalna, baletowa oraz dwie pracownie tematyczne.
Już teraz ciekawość wzbudza ogólnodostępny taras o łącznej powierzchni ok. 120 m2 i ekologiczny „zielony dach”. Na terenie wokół budynku powstanie scena letnia oraz dodatkowe miejsca parkingowe.

Dodajmy, że przetarg zostaje rozstrzygnięty w momencie, kiedy Dom Kultury Zacisze obchodzi 55-lecie! To dobra wiadomość dla uczestników, mieszkańców Zacisza, pracowników i instruktorów, naszych przyjaciół i partnerów.
Przebudowę Domu Kultury Zacisze finansuje m.st. Warszawa i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Dziękujemy!