Warsztaty ruchowo-aktywistyczne: Rewolta!

17, 24 lutego 2022, 3, 10, 17, 24, 31 marca 2022, czwartek, godz. 19.00 

Udział bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy www.fundacjadlawolnosci.org/rewolta

Fundacja dla Wolności i Dom Kultury Zacisze zapraszają młodzież w wieku 14-18 lat do udziału w półrocznym programie, poświęconym odkrywaniu zmian społecznych w ramach projektu Youth Anti Radicalization Through Sport in Europe [YARSPE]. Zajęcia to połączenie ciekawych działań wolontariackich z różnorodną aktywnością ruchową w przyjaznej grupie. 

Widzisz wokół siebie rzeczy, które budzą Twój sprzeciw? Nierówności, skrzywdzone grupy? Zmiany polityczne, które zmierzają w złym kierunku? Do tego sam(a) czujesz nadmiar wymagań i stres? Dołącz do nas! Naucz się jak zmieniać swoją społeczność, jednocześnie dbając o siebie, rozwijając się, zdobywając nowe umiejętności i dobrze się bawiąc. Będziemy grać, tworzyć, działać, pomagać. Będziemy robić Rewoltę!

Jeśli masz 14-18 lat i chcesz uczestniczyć w projekcie, w ramach którego:

  • poznasz nowych ludzi z różnych środowisk
  • będziesz mieć realny wpływ na program spotkań
  • weźmiesz odpowiedzialność za ważne i wkręcające zadania
  • zyskasz wiedzę, jak realizować projekty społeczne
  • spróbujesz różnych zajęć ruchowych – od ścianki wspinaczkowej przez ruchowe improwizacje, po treningi sportowe
  • zrealizujesz działania na rzecz osób potrzebujących
  • weźmiesz udział w warsztatach rozwojowych, które grupowo uznacie za potrzebne
  • zyskasz nowe pomysły na siebie
  • poczujesz, że masz wpływ na świat wokół
  • będziesz się świetnie bawić…to znaczy, że czekamy właśnie na Ciebie!

Nie zwlekaj, zgłoś się!

Zajęcia są w całości bezpłatne, mamy też budżet na realizowanie Waszych pomysłów. A w czasie zajęć oferujemy wyżywienie.

Prowadząca: Iza Orłów – edukatorka i streetworkerka. W fundacji pracuje z dziećmi i młodymi osobami z grup defaworyzowanych, w tym w szczególności z tymi z doświadczeniem uchodźczym. Ukończyła studia antropologiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz szkolenia „Move to Be Moved And Move Others” w Turcji (2019) i „The Game Is On” w Niemczech (2021). Uczestniczka kursu „Arteterapia. Kultura przeciwko wykluczeniu” w Centrum Kultury Łowicka w Warszawie. Członkini kolektywu ekofeministycznego W(y)puszczone, organizującego leśne obozy. Aktywistka zajmująca się m.in. działaniami na rzecz osób w kryzysie bezdomności.

Youth Anti Radicalisation through SPort in Europe (YARSPE) to międzynarodowy projekt, którego głównym celem jest wzmocnienie młodzieży zagrożonej radykalizacją poprzez działania sportowe i edukacyjne.

 

ORGANIZATORZY:

Lider:

DOFINANSOWANIE:

PARTNERZY:

   

  

warsztaty