Licytuj: Roślinna Mandala Mayry Wojciechowicz dla WOŚP

Aukcja

Dom Kultury Zacisze zaprosił przyjaciół, ludzi kultury i znanych artystów do przekazania prac, płyt z autografami, wyjątkowych publikacji na aukcje internetowe WOŚP.

Zaproszenie przyjęła Mayra Wojciechowicz.

I w Jej imieniu na aukcję WOŚP trafia:

Roślinna mandala Mayry Wojciechowicz.

Kiedy pojawia się pierwszy szron, przychodzi zimowa Mandala, będąca wyrazem wdzięczności za przemienność pór roku i naturalne cykle, za zimę, za ciszę, za ciemność, za czas schodzenia w głąb, za zimowe niebo i rześkie powietrze. Mandala oznacza „koło życia, cały świat, święty krąg”. WARMIŃSKIE MANDALE to obrazy powstałe z doświadczenia świętości natury, błogości życia oraz długich spacerów przez przepełniony magią i pięknem świat warmińskich łąk i lasów.

Mayra Wojciechowicz o mandali: 

W centrum kwiat ostu w intencji wyśnienia pięknych zimowych snów, dalej kwiaty biedrzeńca i gipsówki w imieniu tego, co delikatne i subtelne. Barwinek w imieniu tego, co wiecznie żywe i zielone, kwiaty nawłoci w intencji siły wytrwania w procesach. Bylica w imieniu tego, co magiczne, dalej żywotnik, przez wiele plemion rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej uważany za „Drzewo Życia”, z którego wyrabiano zarówno kołyski jak i trumny, oraz którego używano w rytuałach pogrzebowych i żałobnych. Trawy w imieniu tego, co przemija i trwa wiecznie. Liście pięciornika by odważnie stawać w swojej prawdzie.  Annua Lunaria w imieniu Babci Księżyc i jej świętych cykli. Liście pokrzywy dla ochrony i spalenia złych energii. Pręciki tulipanów w imieniu błogości i słodyczy życia. Liście paproci w imieniu tego, co tajemnicze i magiczne. Czarne tło stanowi odwołanie do Wielkiej Tajemnicy, do Żywej Ciemności przenikającej wszechświat, do pierwiastka kobiecego, do ciemności łona i kosmosu. Do karmiącej, wspierającej, otulającej ciemności, w której powstaje życie.

Mayra Wojciechowicz – absolwentka filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, stypendystka na wydziale fotografii FAMU. Autorka filmów dokumentalnych. W latach 2007-2009 stworzyła i prowadziła w Łodzi Galerię fotografii i grafiki „Młodzi”. Kocha naturę, a zwłaszcza drzewa i lasy, które uważa za przestrzenie święte. W 2013 roku porzuciła miasto i zamieszkała w lesie, na skraju malutkiej warmińskiej wioski o uroczej nazwie Jeziorko.

Dom Kultury Zacisze zaprasza do udziału w licytacji i zakupu pracy.

Zwycięzca licytacji otrzyma wraz z roślinną mandalą Mayry Wojciechowicz certyfikat przygotowany przez WOŚP.


Dom Kultury Zacisze wraz z 97 Sztabem Warszaw, Domem Kultury Świt i Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek zaprasza do udziału w licytacjach, koncertach, warsztatach i wielu innych atrakcjach. W ramach tegorocznej edycji gramy na rzecz dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.


 

FILMY:

Zobacz także