Spacer ścieżką Geo-Fabryczny

Uczestnicy spaceru zgromadzeni przed CKiA

Historia Targówka Fabrycznego ukryta pod współrzędnymi GPS

3 września 2022 

Start: Centrum Kultury i Aktywności, ul. Siarczana 6, Warszawa

Gdzie znajdują się pozostałości osiedli robotniczych i fabryk z XIX w.? Co zbudowano z szyn kolei petersburskiej? Gdzie mieszkał serialowy Balcerek? Targówek Fabryczny skrywa niejedną barwną historię, która dla większości mieszkańców Warszawy pozostaje nieznana. Uczestnicy spaceru mieli możliwośc poznania jej razem z geocachingiem.

Podczas dwugodzinnego spaceru z przewodnikami ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa odwiedziliśmy kilka ciekawych lokalizacji. Szukanie keszy to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, doskonała zabawa dla wszystkich, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Keszy można szukać o każdej porze roku. W opinii geokeszerów (poszukiwaczy keszy) jest to jeden z najlepszych sposobów na aktywne poznawanie nowych miejsc lub odkrywanie miejsc dobrze znanych na nowo. Na Targówku Fabrycznym odwiedzimy lokalizacje tj. CKiA, Terespolska czyli granice Warszawy, Gołębniki, Było i nie ma, Parafia Zmartwychwstania, Balcerek, Fabryka Luster,po czym wracamy do CKiA.

Do wzięcia udziału w spacerze niezbędny był smartfon z dostępem do Internetu.

Więcej informacji, instrukcja i regulamin: www.zacisze.waw.pl/pl/art-geo

Wydarzenie było integralną częścią projektu ART-GEO dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

PARTNERZY: