Spacer ścieżką Geo-Fabryczny

Plakat Art-Geo

Historia Targówka Fabrycznego ukryta pod współrzędnymi GPS

3 września 2022 sobota godz. 11.00

Zbiórka: Centrum Kultury i Aktywności, ul. Siarczana 6, Warszawa

Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują zapisy: wspolpraca@zacisze.waw.pl (podaj imię i nazwisko, nr telefonu, ilość osób, która chce wziąć udział w spacerze (w tym dzieci)

Gdzie znajdują się pozostałości osiedli robotniczych i fabryk z XIX w.? Co zbudowano z szyn kolei petersburskiej? Gdzie mieszkał serialowy Balcerek? Targówek Fabryczny skrywa niejedną barwną historię, która dla większości mieszkańców Warszawy pozostaje nieznana. Poznaj ją razem z geocachingiem.
Podczas dwugodzinnego spaceru z przewodnikami ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa odwiedzimy kilka ciekawych lokalizacji. Szukanie keszy to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, doskonała zabawa dla wszystkich, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Keszy można szukać o każdej porze roku. W opinii geokeszerów (poszukiwaczy keszy) jest to jeden z najlepszych sposobów na aktywne poznawanie nowych miejsc lub odkrywanie miejsc dobrze znanych na nowo. Na Targówku Fabrycznym odwiedzimy lokalizacje tj. CKiA, Terespolska czyli granice Warszawy, Gołębniki, Było i nie ma, Parafia Zmartwychwstania, Balcerek, Fabryka Luster,po czym wracamy do CKiA.

Do wzięcia udziału w spacerze niezbędny jest smartfon z dostępem do Internetu.

Nie boimy się złej pogody. W przypadku deszczu proszę pamiętać o parasolach i odpowiednim ubiorze, skrócimy trasę, ale nie rezygnujemy z przygody!:)

Więcej informacji, instrukcja i regulamin: www.zacisze.waw.pl/pl/art-geo

Wydarzenie jest integralną częścią projektu ART-GEO dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

PARTNERZY: