Spektakl teatralny: Przemiany

Spektakl teatralny: Przemiany

13 czerwca 2022

Spotkanie z aktorami z Teatru Warszawa 50+ i spektakl Przemiany z ciepłym dystansem do rzeczywistości.

To mistyczne przeżycie teatralne, wciągające widzów hipnotyzującym rytmem już od pierwszych minut. We współczesne rozważania o życiu i świecie wplecione zostały dwa fragmenty sztuk Arystofanesa napisane 2500 lat temu. Czy coś się zmieniło od tamtego czasu?

Spektakl zaprowadził widzów aż do starożytnej Grecji. A tam, ateński celebryta Arystyfanes zastanawiał się nad tym, co by było, gdyby władzę nad państwem przejęły kobiety. Tytułowe „Przemiany” dotyczą różnych sfer życia, ale przede wszystkim nas samych, bo przecież żyjemy w czasach nieustających przemian i zaskakujących wydarzeń. Spektakl ma niezwykłą moc, która wynika ze scenicznej wspólnoty jedenastu aktorek. Bohaterki sztuki rozplątują problemy tego świata, chcą doprowadzić do wielkiej przemiany, która wiąże się między innymi z odwieczną dominacją mężczyzn.

WYSTAPILI:

Izabella Borowiec, Izabella Pietura, Jagoda Rewers, Wanda Seroczyńska, Małgorzata Siemiątkowska, Alina Szpilewska, Jolanta Apolonia Świtała, Halina Kobyłecka, Ewa Wolnicka, Ewa Złotkiewicz.

Scenariusz, inscenizacja, muzyka: Opiekunowie artystyczni i organizatorzy grupy: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz.

O GRUPIE TEATR WARSZAWA+50

Teatr Warszawa +50 to amatorska grupa teatralna prowadzona przez twórców z Fundacji Artystycznej ME/ST od 2015 roku. Członkami grupy są osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, które pragną rozwijać się przez udział w intensywnych warsztatach aktorskich, dramatopisarskich oraz muzycznych. W trakcie kilkumiesięcznej pracy powstaje spektakl teatralny, który po premierze jest wielokrotnie prezentowany na warszawskich scenach. Opiekunami artystycznymi działań Teatru Warszawa+50 są profesjonalni twórcy z TEATRU ME/ST: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz.

W repertuarze TW +50 znajdują się następujące spektakle: „Turnus Kreatywnego Seniora" (premiera 2015), „Krzyżówka Życia" (premiera 2016),

„BAJA" (premiera 2017). „O MNIE I O TOBIE” (premiera czerwiec 2018) „Wielkie Dzieło” (premiera 2019) „Eko Senior” (premiera październik 2020) „Prawo Głosu (premiera listopad 2021)

Działania współfinansuje m.st. Warszawa w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.