Spektakl teatralny: Wielkie Dzieło

Spektakl teatralny: Wielkie Dzieło

25 listopada 2019, poniedziałek, godz. 11.00.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny „Wielkie Dzieło” Teatru Warszawa +50. 

Teatr Warszawa +50 to amatorska grupa teatralna prowadzona przez twórców z FUNDACJI ARTYSTYCZNEJ ME/ST. Członkami grupy są osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, które pragną rozwijać się przez udział w intensywnych warsztatach aktorskich, dramatopisarskich oraz muzycznych. W trakcie kilkumiesięcznej pracy powstaje spektakl teatralny, który po premierze jest wielokrotnie prezentowany na warszawskich scenach. Opiekunami artystycznymi działań Teatru Warszawa+50 są profesjonalni twórcy z TEATRU ME/ST: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz.

W repertuarze Teatru Warszawa+50 są obecnie cztery spektakle:
„Turnus Kreatywnego Seniora" (premiera 2015),
„Krzyżówka Życia" (premiera 2016),
„BAJA" (premiera 2017).
„O MNIE I O TOBIE” (premiera czerwiec 2018)
 

PREMIERA 2019 – „WIELKIE DZIEŁO”

„Wielkie Dzieło” to piąty spektakl zrealizowany przez TEATR WARSZAWA+50 pod opieką artystyczną twórców z Fundacji Artystycznej ME/ST.

Sztuka opowiada historię pewnej bardzo bogatej kobiety, która postanowiła zainwestować w polską kinematografię. Chce zrobić film wszechczasów pod tytułem „Wielkie Dzieło”. Do pracy zatrudnia aktorki-seniorki, które poznaje podczas warsztatów teatralnych. Mając nieograniczone finanse podejmuje współpracę z najlepszą scenarzystką, która pisze scenariusz, inspirowany kultowymi scenami z polskich filmów: Rejsu, Hydrozagadki, Czterech Pancernych i Dziewczyn do Wzięcia. Do każdej ze scen, scenarzystka wprowadza znane postaci z  historii kinematografii (np. Charliego Chaplina czy Marylin Monroe).
„Wielkie Dzieło” to komedia, która ukazuje znane i lubiane sceny z polskich filmów z zupełnie nowej, zaskakującej perspektywy. Spektakl ma wartkie, dynamiczne tempo i  jest popisem aktorskim  11 utalentowanych pań, które pod okiem twórców z Fundacji Artystycznej ME/ST osiągają poziom bliski profesjonalistom, zachowując przy  tym świeżość i energię, która uwodzi widzów w każdym wieku.

Występują:
Jolanta Apolonia Świtała, Izabella Borowiec, Irena Kaczorowska,  Barbara Ogrodowicz, Izabella Pietura,  Jagoda Rewers, Wanda Seroczyńska, Małgorzata Siemiątkowska,  Alina Szpilewska, Ewa Złotkiewicz, Halina Kobyłecka


Spektakl został zrealizowany w ramach całorocznej pracy warsztatowej.
Działania pod nazwą „Teatr Warszawa+50” są współfinansowane przez m. st. Warszawę w ramach Programu Edukacji Kulturalnej.

teatr