Spotkanie: Jak korzystać z floty by nie popaść w kłopoty?

Seniorzy słuchają wykładu

17 września 2022

Spotkanie pt. "Jak korzystać z floty by nie popaść w kłopoty?".

Ze starowarszawskim humorem opowiadaliśmy o farmazoniarzach i ich metodach wyłudzania pieniędzy od Warszawiaków, wczoraj i dziś. W programie była: prelekcja dr nauk prawnych, prezentacja na dużym ekranie i z muzyką komiksu na podstawie autentycznej historii mieszkańca Targówka, performatywne czytanie najzabawniejszych felietonów Wiecha przez międzypokoleniową ekipę prażan. A na koniec był konkurs: do wygrania komiksy z serii „Praga Gada”!
Tematyka wykładu: waga i znacznie ochrony danych wrażliwych, w tym loginów i haseł do bankowości elektronicznej; uprawnienia konsumentów zawierających umowy finansowe w szczególności na odległość (przez telefon, internet) oraz poza lokalem przedsiębiorstwa (m.in. obowiązki informacyjne usługodawcy, istota RRSO, prawo odstąpienia od umowy i zasady jego realizacji); zagrożenia wynikające z zaciągania szybkich pożyczek (tzw. chwilówek)...


Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Edukacja ekonomiczna prażan II" realizowanego przez Fundację Animacja przy współfinansowaniu Narodowego Banku Polskiego.