Spotkanie UTW: Codzienności PRL-u

Znaczki w klaserze

28 kwietnia 2023, piątek, godz. 9.00

miejsce: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 przy ul. Radzymińskiej 121.

Serdecznie zapraszamy osoby pamiętające Codzienności PRL-u do udziału w spotkaniu z młodzieżą. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej.

Jak się żyło w czasach PRL-u
Są takie czasy i wspomnienia, których nie da się zapomnieć. Choć przytłaczały szarością, brakiem czegokolwiek w sklepach to jednak dla większości czasy PRL-u były wyjątkowe. Granie w podchody, bieganie po podwórku lub fikołki na trzepaku to była dziecięca codzienność. Mamy nadzieję, że zbliżający się 1 maja będzie okazją do rodzinnych wspomnień. My prezentujemy relację z piątkowego spotkania w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12, gdzie studentki i Taida Załuska, koordynatorka UTW Zacisze snuły opowieść o PRLu przed młodzieżą 137 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana. Młodzież miała okazję obejrzeć cuda PRLu. Nie zabrakło też słonych paluszków.
Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Międzypokoleniowego i zostało uznane przez Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie za jedno z ciekawych wydarzeń integrujących pokolenia. Dodajmy, że 29 kwietnia to Dzień Solidarności Międzypokoleniowej.
FB Dom Kultury Zacisze