Letnie kino: Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

Plakat ze starszym panem ubranym w różowy kostium

28 lipiec 2022

Miejsce: górka za DK Zacisze

Dom Kultury Zacisze zaprosił na Letnie kino plenerowe i film Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął realizowane w ramach projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2022.

Historia Allana Karlssona, który ucieka z domu opieki w setne urodziny, wierząc, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa.

Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allan Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego, bo bohater, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i ucieka z ośrodka, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata – dla przeciętniaka każdy z elementów osobliwej układanki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alberta Einsteina.

  • Reżyseria: Felix Herngren
  • Scenariusz: Felix Herngren / Hans Ingemansson
  • Gatunek: Przygodowy / Czarna komedia
  • Produkcja: Szwecja / Rosja / Wielka Brytania / Francja / Hiszpania
DOFINANSOWANIE: