Trening umysłu dla osób starszych

Trening umysłu dla osób starszych

22 czerwca 2020, poniedziałek

Uprzejmie informujemy, że Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA przygotowała projekt „Siłownia Pamięci”, by upowszechniać treningi umysłu dla osób starszych.

Fundacja opracowała dwa rodzaje materiałów - dla praktyków prowadzących zajęcia grupowe z osobami starszymi oraz dla seniorów, którzy z racji na czas izolacji spowodowanej pandemią spędzają czas w domach. 

Ćwiczenia indywidualne do trenowania umysłu w warunkach domowych można wykonywać samemu lub też np. z bliską osobą z rodziny. Dzięki temu czas spędzony w izolacji domowej może zostać efektywnie wykorzystany do trenowania pamięci oraz uatrakcyjniony przyjemną formą radzenia sobie z różnego rodzaju zadaniami.

Wszystkie materiały są bezpłatne i dostępne na stronie Siłownia Pamięci

Wystarczy wybrać w menu Treningi indywidualne, pobrać plik .pdf na własny komputer i następnie go wydrukować.
Cyklicznie na tej  stronie będą pojawiać się kolejne propozycje treningów indywidualnych. Fundacja planuje też zorganizowanie szkoleń/webinariów poświęconych tematyce grupowych treningów umysłu.

Zachęcamy do odwiedzania strony. 

Mamy nadzieję, że nasza propozycja zyska Państwa uznanie i zechcecie upowszechniać informację o „Siłowni Pamięci” wśród seniorów. W przypadku pytań proszę o kontakt.

Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia"

pl. Zamkowy 10, 00-277 Warszawa
T: 22 827 01 05,  512 053 600