Uroczyste zakończenie roku akademickiego UTW 2022/2023

Plakat dot. zakończenia roku akademickiego 2022/2023

12 czerwca 2023

Uroczyste zakończenie roku akademickiego UTW DK ZACISZE to czas wspomnień, podsumowań i ostatniego w tym sezonie spotkania w gronie studenckiej braci.

Przypomnijmy, że UTW Zacisze działa od 2027 roku. Wzbogaca życie seniorów i buduje więzi międzyludzkie. Co roku studenci uczestniczą w interesujących wykładach, koncertach i spotkaniach.

Rok akademicki 2022/2023 wyróżniał się dużą aktywnością i ciekawymi działaniami.

Nasza studencka brać liczyła 140 studentów. Zajęcia odbywały się w 15 sekcjach, wśród których 5 prowadzonych było przez wolontariuszki – seniorki: Główka pracuje – Bożenna Cendrowska, Klub historyczny – Hanna Ciesielska, Klub Podróżnika – Teresa Delegacz, Klub Pływacki – Zofia Bohusz. Wielkie zainteresowanie budził Klub Zielarski i niezwykłe opowieści Marii Kuzak o świecie fascynujących roślin.   

Nasi studenci wzięli udział w 26 wykładach z zakresu historii sztuki, kultury, problematyki ogólnospołecznej, bezpieczeństwa seniorów, prawa i turystyki, w 2 spotkaniach jubileuszowych z okazji 10 lat istnienia Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie” i 15 lat istnienia Pracowni malarskiej studentów UTW.

Wspólnie odbyliśmy 12 wyjść kulturalno-integracyjnych i zorganizowaliśmy 4 wyjazdy w ramach Klubu Podróżnika śladami Piaseczyńskiej Kolejki Wąskotorowej. Nie ominął nas Kulig w Kampinosie, Spacer Mleczną Doliną, czy wyjazd do Otrębusów.

Nasi studenci rozwijali swoje umiejętności i zdobywali wiedzę uczestnicząc w 5 projektach m.in. SmartFoto dla seniorów, Zajęcia gimnastyki dla seniorów Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Senior się liczy, czy Codzienności PRL-u.

Spotkanie zakończyło się pokazem tanecznym sekcji Tańca integracyjnego pod kierunkiem Ewy Karasińskiej i mini koncertami „Na wakacje ruszać czas” w wyk. Zaciszańskiej Nuty i Męskiego Zespołu Wokalnego Żurawie z akompaniamentem Zbigniewa Wójcika (akordeon).

W spotkaniu uczestniczył Rafał Dworacki, dyrektor DK Zacisze, który podziękował studentom za ich obecność, korzystanie z wielu propozycji DK Zacisze oraz wręczył podziękowania i nagrody wszystkim aktywnym studentom UTW Zacisze.

Wszystkim studentom życzymy słonecznych wakacji!

Do zobaczenia już wkrótce!