Czy to mural? Maria Kiesner – artystyczny performance

Czy to mural? Maria Kiesner – artystyczny performance

7 i 8 październik 2017 

W dniach 7 i 8 października Maria Kiesner podejmie się realizacji instalacji malarskiej w przestrzeni DK Zacisze. Tematem projektu będzie Targówek i Zacisze, miejsca gdzie mieszka i pracuje. Planuje namalować wielkoformatowy obraz. Galeria stanie się pracownią. Instalacja malarska będzie rodzajem muralu, malowidłem na ścianie, przedstawiającym współczesną wedutę. Pejzaż okolic Domu Kultury. Pracy nad obrazem będzie można się przyglądać i towarzyszyć autorce. 

W programie:

 • Sobota, 7.10.17
  • Otwarte dla publiczności przygotowania do pracy nad instalacją z udziałem artystki.
 • Niedziela, 8.10.17
  • Maria Kiesner tworzy instalacje z udziałem publiczności
  • Pokaz premierowy animowanego filmu poklatkowego
  • Spektakl teatralny pt. „Królewna Fasolka”
  • Kolaż technik - niecodzienne warsztaty plastyczne z Bożeną WIśniewską dla dzieci 8+ i młodzieży
  • Odsłonięcie tablicy „Puzzle DK”, „Posadź i pielęgnuj swoją roślinkę” akcja sadzonek Leroy Merlin, słodkie niespodzianki. Dla najmłodszych widzów spektaklu teatralnego
  • Finał instalacji malarskiej Marii Kiesner.

Maria Kiesner – absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz dwuletniego studium pedagogicznego przy ASP. Dyplom, doceniony przez Galerię Studio „Nagrodą Józefa Szajny” za poszukiwanie nowej formy wypowiedzi, w pracowni J. Modzelewskiego w 2002. W 2005 i 2007 roku stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współtworzy pracownię przy ulicy 11 Listopada na warszawskiej Pradze. W latach 2001-2006 pracowała w Fundacji Dziecko i Sztuka, gdzie prowadziła zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą, współpracowała z Muzeum Sztuki Dziecka w Warszawie, w latach 2004-2008 stworzyła program i prowadziła obozy plastyczne Leonardo dla dzieci i młodzieży. Od 2008 roku – asystent w Instytucie Edukacji Artystycznej APS w Warszawie. W roku 2009 obroniła ma Wydziale Sztuki UMK w Toruniu doktorat pod tytułem "Miasto przed burzą", pracuje w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Na kierunku Edukacja Artystyczna prowadzi zajęcia z przedmiotów malarstwo, rysunek, metodyka nauczania plastyki. Od kilku lat prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury Zacisze. W tym sezonie kulturalnym prowadzi zajęcia z Bożeną Wiśniewską pod nazwą Otwarta Pracownia.

Maluje architekturę i pejzaże miejskie. Przedstawia obiekty realistycznie, ascetycznie i bez sztafażu, interesują ją fabryki, dworce, szkoły, domy kultury i zapomniane relikty socmodernizmu i modernizmu.

 

RECENZJE: