Koncert Joanna Bejm Quintet: Koniugacja miłości

Koncert Joanna Bejm Quintet: Koniugacja miłości

15 kwietnia, niedziela, godz. 17.00

Wstęp wolny.

Koncert w wykonaniu zespołu Joanna Bejm Quintet w składzie:

  • Joanna Bejm – śpiew
  • Dominik Rosłon – fortepian
  • Dominika Rusinowska – skrzypce
  • Wojciech Pulcyn – kontrabas
  • Wojciech Kidoń – instrumenty perkusyjne.

W programie wiersze Haliny Poświatowskiej „ubrane” w autorskie kompozycje zespołu, oscylujące wokół akustycznego popu, folku, jazzu i bossa novy. Obok zmysłowych, emocjonalnych ballad usłyszymy energetyczne rytmy pełne świeżości i świetnych improwizacji.

Koncert towarzyszy otwarciu wystawy „Moja Baśń” Adama Kołakowskiego.

Joanna Bejm - wokalistka, animatorka kultury, kompozytorka. Laureatka wielu festiwali i konkursów piosenki, m.in. programu telewizyjnego „Szansa na sukces” oraz konkursu „Debiuty’” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Koncertuje z zespołami jazzowymi oraz w projektach związanych z piosenką poetycką.

Dominik Rosłon - pianista, wibrafonista, perkusista, kompozytor. Uznany za indywidualność jazzową 2007 r. w ramach festiwalu „Jazz nad odrą”. Laureat klucza do kariery 2007 Festiwalu „Pomorska Jesień Jazzowa” oraz nagrody indywidualnej na „Pinnenberg Jazz Festiwal” w Niemczech. Współpracował z teatrami: Rampa, Kamienica, Buffo a także z orkiestrą Sinfonia Varsovia, M. Szcześniakiem, L. Szafran, M. Brodką, P. Machalicą i. in Obecnie gra w teatrze Roma oraz współpracuje z Akademią Muzyczną w Łodzi.

Wojciech Pulcyn - jeden z najbardziej cenionych polskich kontrabasistów jazzowych, kompozytor. Współpracuje m. in. z Mateuszem Smoczyńskim, Piotrem Baronem, Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Michałem Urbaniakiem, Wojciechem Karolakiem, Pawłem Kaczmarczykiem, Kubą Stankiewiczem, Mariuszem Lubomskim, Bogdanem Hołownią i wieloma innymi artystami. W ciągu swej już ponad 20-letniej muzycznej kariery nagrał dziesiątki płyt. Ostatnia, wydana w 2017 r., nosi tytuł „Tribute to Charlie Haden”.

Dominika Rusinowska - skrzypaczka, która jako pierwsza Polka zakwalifikowała się do finału międzynarodowego konkursu skrzypków jazzowych im. Zbigniewa Seiferta i zdobyła tam nagrodę publiczności. Zdobyła także wyróżnienie na Festiwalu Jazz na wsi, III miejsce na Novum Jazz Festiwal w Łomży, II miejsce na Baszta Jazz Festiwal. Z autorskim kwartetem zakwalifikowała się do półfinału międzynarodowego konkursu Conad Jazz Contest przy Umbria Jazz Festiwal we Włoszech. Dotychczas z jej udziałem ukazały się "Dzień po dniu" (Twoje niebo) oraz płyta "Oberek" (D.R.A.G.) inspirowana polskim folklorem.

Wojciech Kidoń - perkusista, perkusjonista. Współpracował z takimi artystami jak: Krystyna Prońko, Ewa Bem, Edyta Górniak, Marysia Sadowska, Adam Sztaba, Ryszard Rynkowski, Enrique Iglesias, Marek Kościkiewicz, Filip Sojka (Kayah),Rafał Brzozowski, Reni Jusis, Mrozu, Oddział Zamknięty, Daab, Kasia Cerekwicka i wielu innych. Występował także w teatrach Buffo i Roma. Współpracuje także z DJ'ami.