Koncert zespołu Moja Rodzina: W świąteczny czas

Koncert zespołu Moja Rodzina: W świąteczny czas

14 stycznia 2018

Wydarzenie otwiera projekt Muzycznie dla sąsiadów realizowany ze środków Budżetu Partycypacyjnego 2018. Na pierwszy koncert wybraliśmy kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu Moja Rodzina. W programie usłyszeliśmy najbardziej znane i lubiane utwory w niezwykłej aranżacji. Koncert to niezapomniane  przeżycia duchowe i doznania artystyczne, radość odkrywania dźwięków i piękna polskiej tradycji. Na scenie świąteczny repertuar zaprezentowały Alicja Mieszało i Gabriela Wnęk. Po koncercie zaprosiliśmy publiczność na noworoczny poczęstunek!

Moja Rodzina:

Fenomenem zespołu jest fakt, że tworzą go członkowie  najbliższej, siedmioosobowej rodziny Wiśniewskich w składzie: Artur i Aldona Wiśniewscy (rodzice), Antonina Wiśniewska-Wenda (córka) i Gabriel, Szymon, Mikołaj i Jeremiasz (synowie).

Instrumentarium – troje skrzypiec, kontrabas, gitara elektro-akustyczna, gitara basowa, stage-piano, perkusja i instrumenty perkusyjne, klarnet, saksofon, trąbka, akordeon. W repertuarze mieszczą się m.in. utwory J.S.Bacha, Fryderyka Chopina, muzyka folkowa a nade wszystko polska muzyka patriotyczna i filmowa poruszająca  tematykę wyzwolenia i zdobywania największej wartości dla człowieka jaką jest wolność.

Na szczególne wyróżnienie  zasługują przedsięwzięcia muzyczne zespołu skierowane do Rodzin. Większość  z nich oparta jest o autorskie utwory zespołu Moja Rodzina, który ma na swoim koncie trzy płyty, ponad 300 koncertów w całej Polsce jak i poza jej granicami, m.in. w Irlandii, USA i na Ukrainie. 

DOFINANSOWANIE:

dzieci