Pary z Klubu Boogie Rock na maratonie Billa Haleya w Stodole!

Para taneczna prezentująca się na parkiecie Stodoły

21 lutego 2023, Klub Stodoła

Wielkie gratulacje dla naszych par z Klubu Boogie Rock za udział w 41. edycji kultowego konkursu rock’n’rolla im. Billa Haleya, który odbył się 21 lutego 2023 na deskach Klubu Stodoła.

Tancerze Renata Czajkowska i Robert Kulesza zajęli 7 miejsce! A Karolina Penconek i Patryk Adamczyk – 9 miejsce.

Wielki szacunek i podziw za 35 start dla Roberta Kuleszy, naszego trenera, szkoleniowca i choreografa, założyciela klubu tanecznego Boogie Rock.  

Pary dziękują kibicom za wspaniały doping!

Konkurs Billa Haleya określa niezwykle proste zasady. Należy tańczyć prawdziwego rock'n'rolla przez 60 minut i wygrać! Zwyciężyć może tylko jedna para, która otrzyma puchar im. Billa Haley’a. Do udziału w konkursie dopuszcza się maksymalnie 50 par.

Pierwszy konkurs odbył się 24 lutego 1981 roku, w piętnaście dni po śmierci Billa Haley’a, twórcy piosenki Rock Around the Clock, znanego i niezapomnianego przeboju, dającego początek nowej erze muzycznej pod nazwą rock'n'roll!

W konkursie wzięły udział 22 pary, które przyjechały z wielu miast Polski, była też jedna para polsko - holenderska. Główna nagroda wynosiła wtedy 5 tys. zł, co w początku lat osiemdziesiątych stanowiło kwotę wcale niemałą.