Warsztaty dla dorosłych: Granica czemu jest dla nas tak ważna

19 listopada 2023, niedziela, godz.11.00  

Udział bezpłatny. Zapisy online od 1 listopada 2023. 

W ramach warsztatów przyjrzymy się historii granic naszego kraju i innych państw, ale też zastanowimy się czym są granice, jaką rolę pełnią i jakie funkcje im przypisujemy. W trakcie spotkania uczestnicy podejmą również próbę samodzielnego wyznaczenia granic w hipotetycznym, nieistniejącym regionie.

Zdajemy sobie sprawę, że temat granic i powiązana z nim kwestia migracji to tematy budzące silne emocje i kontrowersje. Nie chcemy nikogo przekonywać do naszych poglądów. Naszym celem jest wspólna rozmowa w duchu dialogu i wzajemnego szacunku.

Prowadząca: Natalia Gebert – tłumaczka, kulturoznawca, od ponad 7 lat pracuje z osobami uchodźczymi i prowadzi zajęcia edukacyjne dla młodszych i starszych uczestników.

Spotkanie będzie częścią całego cyklu edukacyjnego „O murach i granicach”, który Fundacja Inicjatywa Dom Otwarty realizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Pro Humanum w ramach projektu „Razem mimo różnic” z dotacji programu Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Organizator: Dom Otwarty: https://www.facebook.com/InicjatywaDomOtwarty/?locale=pl_PL

ORGANIZATORZY: