Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą

Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą

25 marca 2021

Święta Wielkanocne w polskiej tradycji to szczególny czas wspólnego, rodzinnego biesiadowania. W obecnej sytuacji epidemicznej jest ono niemożliwe. Nie wszyscy będziemy mogli spędzić święta razem, ale ciągle możemy pomóc innym, sprawić, by ich Święta były piękniejsze. Dlatego Urząd Miasta Warszawa we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce już po raz drugi przygotował dla mieszkańców stolicy świąteczną akcję „Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą”.

Założeniem akcji jest dotarcie z tradycyjnym świątecznym śniadaniem oraz drobnymi upominkami do osób starszych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji. Cała akcja organizowana jest w ścisłym reżimie sanitarnym.

Zadzwoń, jeśli potrzebujesz paczki

Od 22 do 31 marca, od godziny 9.00 do 17.00, pod numerem telefonu 517 989 649 można zgłaszać adresy, pod które wolontariusze mają dostarczyć paczki. Paczki trafią do potrzebujących w Niedzielę Wielkanocną – 4 kwietnia, o poranku.

Co będzie w paczce?

Paczki dla mieszkańców wolontariusze będą dostarczać w Niedzielę Wielkanocną – 4 kwietnia. Paczki będą zawierać:

  • tradycyjne śniadanie: biały barszcz lub żurek, 2 jajka na twardo w zabarwionych skorupkach, porcja wędlin oraz ciasta,
  • życzenia dla mieszkańców,
  • słodycze,
  • drobne upominki.

Zostań wolontariuszem

Jeśli chcesz pomóc, dysponujesz wolnym czasem i możesz podarować go innym, zgłoś się do współorganizacji akcji. Zgłoszenia do wolontariatu można dokonać poprzez stronę Ochotnicy Warszawscy. Pomoc jest potrzebna przy:

  •  kompletowaniu i pakowaniu paczek świątecznych – zapraszamy wszystkie osoby, które mają ukończone minimum 14 lat.
  •  dostarczaniu paczek pod wskazane adresy 4 kwietnia – poszukiwane osoby z własnym środkiem transportu.

Zapisy trwają.

Nie masz czasu, ale chcesz pomóc?

Możesz wesprzeć akcję poprzez przekazanie produktów lub propozycję innej formy pomocy – wyślij maila. Szczegóły akcji można na bieżąco śledzić na FB Fundacji Wolne Miejsce.