Warsztatowa Zima na Zaciszu

Dziewczynka malująca farbami

WARSZTATOWA ZIMA NA ZACISZU

15- 26 stycznia 2024

To były dwa tygodnie twórczej pracy dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas warsztatów Sztuka Malowania, prowadzonych przez Teresę, Ewę Ledzińską uczestnicy poznali zasady malowania akrylem, akwarelami. Tematyka zajęć była różnorodna od podarunków na dzień babci i dziadka, po postacie z bajek i zimowe krajobrazy.

Warsztaty Artystyczna Karuzela cieszyły się dużym zaintersowaniem, a każdy dzień przynosił nowe artystyczne wyzwania. Młodzi artyści szyli ręcznie zimowe, zwierzątka z filcu, malowali akrylem w technice DOTs, tworzyli scrapbookingowe kartki i kieszonkowe książeczki. Ostatniego dnia artystycznej karuzeli uczestnicy uczyli się malować na tkaninie. Stworzyli unikatowe torby ekologiczne, idealne na zakupy, według własnego, autorskiego projektu.

Na zaciszańskim parkiecie młodzież i dorośli uczyli się podstawowych kroków tańca towarzyskiego, latino w ramach Zimowych Kursów Tańca. W rytm znanych utworów uczestnicy tańczyli do późnych godzin wieczornych, dbając o grację i odpowiednią postawę.

Międzypokelniowa grupa Warsztatów ze sztuką uczyła się malowania różnymi technikami, rysunku i rzeźby. Instruktorka Bożena Wiśniewska przedstawiła wizerunki wielkich mistrzów Pabla Picassa, Andy Warhol’a, Jana Vermeera. Uczestnicy tworzyli kompozycje w kwadracie w stylu popartu, wykorzystując zaledwie trzy kolory. Na zakończenie uczestnicy spróbowali swoich sił w technice linorytu.

Warsztatowa Zima na Zaciszu to było 10 dni podczas których starliśmy się zapewnić kursantom jak najlepszą ścieżkę twórczego rozwoju w inspirującej, otwartej atmosferze.