Wieczór w teatrze

Foto: A. Wencel

27, 28 maja 2020, sobota-niedziela, godz.19.00

miejsce: Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa. al. Niepodległości 141 a

 Bilet ulgowy grupowy w cenie 56 zł w rzędach 1-10, w rzędach 11-13,  bilet ulgowy grupowy w cenie 48 zł /grupa od 20 osób.

Zapisy u koordynatora.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjścia do Teatru Żydowskiego na uroczą komedię pt.: „Szabasowa dziewczyna”.  

Jeśli sztukę pisze Daniel Simon, od którego komediowych tricków uczył się Woody Allen, a reżyseruje ją Marcin Sławiński, którego spektakle bawią publiczność od „capitolu” aż po „Kwadrat”, to znaczy tylko jedno: dobra zabawa gwarantowana.

Ron jest amerykańskim Żydem w średnim wieku, a Krystyna to młoda, piękna Amerykanka. Łączy ich miłość, a dzieli stosunek do małżeństwa. Ona - gotowa do zamążpójścia, on - rozwodnik z alimentami, nie rwie się do kolejnego ślubu. Jak ostudzić zapał ukochanej? Stworzyć pozorną przeszkodę, na straży utrudnień postawić zasadniczą matkę, która nie zaakceptuje mariażu syna z nie-Żydówką. I tu zaczyna się pełna humoru, wyboista droga Krystyny do judaizmu. Przejdzie ona przez szereg rytuałów, które uczynią ją bardziej żydowską niż sam Ron. Jak na tę metamorfozę zareaguje sprawca zdarzeń? Jakie będzie prawdziwe oblicze matki Rona? Wartka i zabawna akcja nieraz Państwa zaskoczy, a bohaterowie z pewnością sprawią, że uśmiech na twarzy zostanie jeszcze po wyjściu ze spektaklu. (Teatr Żydowski)

muzyka