Wykład UTW: Depresja wśród seniorów

Wykład UTW: Depresja wśród seniorów

19 listopada 2018. poniedziałek, godz. 11.00.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł

Zapraszamy na wykład „Depresja wśród seniorów”, który wygłosi Anna Morawska - psycholog i dziennikarka telewizyjna.

Anna Morawska, dziennikarka telewizyjna, psycholog o specjalności klinicznej, działaczka społeczna. Autorka książek „Twarze depresji. Nie oceniaj. Zaakceptuj.”, „Depresja poporodowa. Możesz z nią wygrać”,  współautorka książki „7 dni. Świat Andrzeja Turskiego”.

Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (obecnie Uniwersytet SWPS). Reporterka w „Panoramie” TVP2, wcześniej w „Wiadomościach” TVP1. Autorka reportaży społecznych i interwencyjnych dla TVP2. Nagradzana za poruszanie w mediach trudnych problemów społecznych, m.in. w konkursie „Kryształowe Pióra” za cykl felietonów o depresji wśród dzieci.

Pierwsze kroki w zawodzie psychologa stawiała w Klinice "Budzik", pracując z dziećmi w śpiączce i ich rodzinami. Pomysłodawczyni i koordynatorka ogólnopolskiej kampanii społecznej "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.", która otrzymała najwyższe wyróżnienie w dziedzinie promocji zdrowia psychicznego - "Nagrodę Aureliusza" z rąk krajowego konsultanta w dziedzinie psychiatrii. W kampanię zaangażowało się wiele gwiazd m.in. Ewa Błaszczyk, Anna Wyszkoni, Maciej Orłoś, Beata Chmielowska-Olech, Tomasz Wolny, Piotr Zelt i wielu innych. Spoty kampanii były emitowane w ogólnopolskich telewizjach i rozgłośniach radiowych, a billboardy prezentowane niemal we wszystkich stolicach wojewódzkich.

 

Jej pasją są podróżne i poznawanie ludzi różnych kultur. Jak mówi – możliwość poznania każdego człowieka ją wzbogaca i inspiruje.

 

edukacja