Wykład UTW: Wietnam słodko-gorzki

Wykład UTW: Wietnam słodko-gorzki

20 listopada 2017, poniedziałek, godz.11.00

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Serdecznie zapraszamy na wykład „Wietnam słodko-gorzki" , który wygłosi Andrzej Meller - reporter wojenny, antropolog kultury, podróżnik.

Andrzej Meller, ur. 1976 w Warszawie reporter wojenny. Z wykształcenia antropolog kultury. Od 17 roku w drodze. Poza Polską spędził ponad 10 lat. Ostatnie trzy lata mieszkał z żoną w wietnamskiej wiosce rybackiej Mui Ne. Swoje wędrówki rozpoczął od Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu, potem przez lata pisał reportaże z Kaukazu, Indii, Iranu, Afganistanu, Sri Lanki, Azji Południowo Wschodniej i arabskiej wiosny w Afryce Północnej. Jest autorem trzech książek reporterskich: "Miraż. Trzy lata w Azji" (reportaże wojenne i lifestylowe), "Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki" (o wojnie w Libii i upadku Muammara Kadafiego) oraz najnowszej, bestsellera "Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie". Wydawca, ZNAK tak napisał o tej książce: "Światowa mekka outsiderów, ludzi szukających schronienia przed prawem i kapitalizmem. Komunistyczne państwo okadzone marihuaną, w którym dobry biznes można zrobić na szkole kitesurfingu albo na domu publicznym. Wietnam to kraj, w którym na powojennych zgliszczach wyrosło mozaikowe, pełne paradoksów społeczeństwo. To tu Wschód spotyka Zachód, socjalistyczna władza brata się z wielkimi koncernami, a syn amerykańskiego żołnierza oddaje serce wietnamskiej prostytutce." Na Focus TV był prowadził program "Prepersi-gotowi na wszystko" i właśnie o ludziach bojących się różnego rodzaju klęsk, wojen, kryzysów, piszę obecnie książkę.

Autor chciałby pokazywać slajdy z paru lat w Wietnamie i opowiadać o życiu tam, ale także na marginesie Wietnamu możemy rozmawiać ze słuchaczami o całej Azji, o wojnach itd. 

Więcej: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/orientalny-wietnam-andrzeja-mellera,203562.html

http://www.polskieradio.pl/9/1364/Artykul/1635086,Andrzej-Meller-o-slodko-gorzkim-Wietnamie

edukacja kulturalna