Wystawa UTW: Jesień w oczach seniora

Wystawa UTW: Jesień w oczach seniora

11 listopada 2020

miejsce: gablota Domu Kultury Zacisze przy placu zabaw

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu wystawy pt: "Jesień w oczach seniora", w której udział wzięli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze, ich bliscy i znajomi.  

Uczestnicy w jakże odmienny sposób patrzą na otaczającą nas rzeczywistość. Przy wykorzystaniu, najczęściej, smartfona ukazali swoimi oczami otaczający ich świat. Subiektywne podejście do tematu, zaskakuje i skłania do refleksji. Jesienna przyroda postrzegana jest w kolorach ciepłych żółci i czerwieni.

Odrębną grupę stanowią fotografie reportażowe, ukazujące wymowne świadectwo obecnych zmian. Tu jesień przedstawiona jest w kolorach czarnych, szarych. Świat emocji i odczuć. 

Wystawa miała być prezentowana w Galerii Domu Kultury Zacisze od 11 listopada 2020 r. do 10 grudnia br., wernisaż planowany był na 11 listopada podczas świątecznego spotkania patriotyczno-muzycznego  „Zaśpiewajmy wszyscy razem”, z udziałem uczestników zabawy i zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta”.

Z uwagi na obecną sytuację wystawę można oglądać na stronie internetowej Domu Kultury Zacisze.

Na wystawę wpłynęło 78 fotografii, niestety, cześć z nich ze względu na problemy techniczne nie była dobrej jakości. Dlatego każdy z uczestników będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnych warsztatów obsługi smartfona, w tym robienia i obróbki zdjęć.

Dodatkowo, zapraszamy uczestników do udziału w sesji zdjęciowej aparatem fotograficznym przy użyciu profesjonalnego sprzętu: blend, parasola srebrno-biało-czarnego, lamp ledowych, światła ciągłego…

Jesteśmy przekonani, że dla naszej społeczności lokalnej wystawa osób starszych i ich rodzin pobudzi do dalszego działania. 

Wystawa powstanie na stronie internetowej UTW DK Zacisze  w ramach projektu  „Mazowiecka Akademia Współpracy UTW” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w Warszawie.