Wernisaż wystawy malarstwa: Kwiaty

Wernisaż wystawy malarstwa: Kwiaty

Wernisaż: 7 kwietnia 2019

Zakończenie wystawy: 9 maja 2019

Otwarcie wystawy malarstwa Elżbiety Sitarskiej, studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku DK Zacisze. Wernisażowi towarzyszył koncert „Człowieczy los”.

Elżbieta Sitarska: Mam dwie pasje: malarstwo i ogród. Ta wystawa łączy moje zainteresowania w jedną całość – obrazy, w namalowanie których włożyłam serce i pracę, przedstawiają kwiaty, które kocham. Malarstwo, wypielęgnowane kwiaty w ogrodzie i biegające w ogrodzie wnuki, to moje spełnione marzenia.

Elżbieta Sitarska od 10 lat maluje w Pracowni rysunku i malarstwa Domu Kultury Zacisze.

Twórczość Elżbiety Sitarskiej to poszukiwanie malarskiego realizmu w tematyce  kwiatów i ogrodów. Artystka pracuje nad materią i lekkością, szuka kolorów, które oddają atmosferę porannych ogrodów. Pracuje nad kompozycją i światłem w swoich obrazach. Doskonali warsztat w technice olejnej i akrylowej.

Brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Między innymi: 

Galeria Porczyńskich w Warszawie, Galeria Kuźnia – Zespół Pałacowy w Radziejowicach, Galeria Domu Kultury Zacisze, Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach, Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce, Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury w Olecku, Galeria Pałacu w Nieborowie, Centrum Kultury w Wilanowie, Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce, Galeria Na Skrajnej w Ząbkach.