Zaciszańska Nuta i Ptakova- wspomnienia

Zaciszańska Nuta i Ptakova- wspomnienia

22 lutego 2021

Ponad rok temu 30 grudnia 2019 r. zespół wokalno-estradowy "Zaciszańska Nuta" UTW DK Zacisze wziął udział w nagraniu singla Natalii Ptak - Ptakovej, producentem płyty jest Mark Dziedzic.

Ptakova młoda wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, gwiazda polskiej sceny muzycznej zaprosiła zespół do zaśpiewania podkładu do piosenki Filozoficzny kamień (Live Session).

Nieważne gdzie, nieważne jak.

Czuję ziemi puls.

Wpadam w błogi trans.

Niech nie szarpią już postronki,

lejce

I właśnie tego,

tego chcę więcej.

Posłuchajcie: Filozoficzny kamień.

Nie było łatwo ale elekt jest.

Na płytę „Suma wszystkich dźwięków” składa się trzynaście takich historii. Każdy z utworów to zapis osobistych emocji, myśli i przeżyć. „To mój pamiętnik, moje emocje, głowa i serce. To suma ostatnich lat przyodziana w wielobarwne słowa oraz dźwięki. To lekcja i niezwykła przygoda, którą przeżyłam i przeżywać będę za każdym razem, gdy odsłuchacie zawartych na tej płycie historii.” – mówi Ptakova.

Producentem muzycznym albumu jest Marek Dziedzic znany ze współpracy z takimi artystami jak Mela Koteluk, Artur Rojek czy Sorry Boys. Szybko okazało się, że nadawanie na tych samych muzycznych falach musi zakończyć się powodzeniem. Słychać to już od pierwszych dźwięków na płycie. Teksty Ptakova stworzyła pod czujnym okiem Jacka Szymkiewicza czyli Budynia z Pogodno, którego umiejętności nie raz posłużyły jako dobry drogowskaz do trafnej transkrypcji rzeczywistości. Utwór "Bez nas" gościnnie wyprodukował Kuba Karaś z The Dumplings.

Tracklista:

1. Filozoficzny kamień

2. Wiór

3. A gdybym

4. Telebimy kłamstw

5. Suma

6. Labirynty

7. Corazón

8. Za dużo słów

9. Siksa i dama

10. Panna Cotta

11. Kastaniety

12. Wiosenny deszcz

13. Bez nas (prod. Kuba Karaś)