ZAPACH ŚWIĄT

ZAPACH ŚWIĄT

7 grudnia 2019

Zapraszamy do obejrzenia relacji z integracyjnych warsztatów z udziałem Środowiskowego Domu Samopomocy i mieszkańców Zacisza. Uczestnicy przygotowali świąteczne ozdoby i dekoracje, które ozdobią ich domy i stoły.

  • Świąteczna akwarela

Zajęcia dla dzieci 7+, młodzieży i dorosłych. Poznacie technikę akwareli. Namalujecie miniobraz, który będzie przedstawiał zimowy pejzaż, gałązkę ostrokrzewu lub świerku, a może postać Mikołaja? Wszystko zależy od Was. Będą to artystyczne kartki do napisania życzeń dla najbliższych lub wizytówki dla gości zaproszonych do świątecznego stołu.

  • Kalendarz adwentowy

Zajęcia dla dzieci w wieku 4+. Kalendarz adwentowy pozwala każdego dnia odkrywać nową niespodziankę. Kalendarz wykonany własnoręcznie na warsztatach umili oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia i będzie piękną ozdobą w domu.

  • Lampiony w technice decoupage.

Zajęcia dla dorosłych i młodzieży 13+. Ciepłe światło świecy zamkniętej we własnoręcznie ozdobionym lampionie z pewnością rozświetli Wasz dom w długie zimowe wieczory. Podczas warsztatów ozdobicie szklany lampion wykorzystując papier ryżowy, serwetki, pastę śniegową, konturówki, brokat i mgiełki.

  • Świąteczne eksperymenty

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-9 lat. Dzieci dowiedzą się, jak tworzy się śnieg i szron. Wezmą udział w burzy śnieżnej. I w ramach przygotowań do Bożego Narodzenia stworzą bombkę z kryształków i ją własnoręcznie ozdobią.

  • Ekotorba na świąteczne prezenty

Warsztaty rodzinne. Wykorzystując technikę sitodruku ozdobicie bawełnianą torbę. Będą szablony z motywem świątecznym, dzięki którym powstaną niepowtarzalne torby na prezenty. 

  • Malowane bombki na choinkę

Do Waszej dyspozycji będą farby akwarelowe i odrobina brokatu. Namalujecie zaśnieżoną chatę, zimowy krajobraz lub to, co podpowie Wam wyobraźnia.

Warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci młodsze niż 6 lat zapraszamy wraz z rodzicami.

  • Gwiazda betlejemska

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 9-14 lat.

Z gałązek, szyszek, suszonych orzechów i ozdób florystycznych zrobicie gwiazdę betlejemską. Porozmawiamy o tym, skąd wywodzi się tradycja zdobienia domów takimi elementami i jaka jest ich symbolika.

  • Stroik na gałęzi

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 9-14 lat.

Ozdoba, którą wykonacie wykorzystując materiały florystyczne. Będziecie mogli zawiesić w domu ten niepowtarzalny stroik.

  • Kusudama

Zajęcia dla młodzieży 11+ i dorosłych. Papierowa ozdoba wykonana techniką origami. Wymaga cierpliwości i dokładności. Kusudamy wiesza się na szczęście przy różnych okazjach. W tym przypadku będą towarzyszyły Wam podczas świąt.

  • Wianki

Zajęcia dla młodzieży 13+ i dorosłych. Ekscytujące kompozycje gwiazdkowe, tradycyjne i nowoczesne – gdy wiszą na drzwiach, sygnalizują, że zaraz poczujemy zapach igliwia, pierników, suszonych owoców. Wianek to jedna z najbardziej widowiskowych form florystycznych. Przy wyplataniu będziemy używać słomy, siana, mchu, szlachetnej jodły i świerku, zwyczajnej sosny, suszonych owoców i cynamonu. Oczywiście i błyskotek.

Projekt realizowany w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy „Na Targówku”.

Finansowanie Fundusz Animacji Kultury.

DOFINANSOWANIE: