Zbiórka rzeczy dla Kijowa i uchodźców z Ukrainy

Zbiórka rzeczy dla Kijowa i uchodźców z Ukrainy

26, 27, 28 lutego 2022

Dom Kultury Zacisze przyłączył się do miejskiej zbiórki darów dla Kijowa i uchodźców z Ukrainy. W ciągu zledwie dwóch dni udało się zebrać dziesiątki kilogramów żywności, środków higienicznych i medykamentów. Spod DK Zacisze wyjechały dwa wypełnione po brzegi busy oraz autobus miejski. Finalny dzień okazał się niezwykle intensywny i owocny. Ludzie z otwartymi sercami przynosili dary, ale też odpowiadali na nasze spontaniczne apele. To ludzie, których imion nie znamy, którzy zdecydowali się, by oprócz rzeczy zostawić też swój czas. Ktoś przenosił rzeczy i je sortował, ktoś podrzucił kartony i taśmy, ktoś inny je opisywał i zaklejał. Nikt z nas nie robił tego w takim tempie. Nikt z nas nie był na to przygotowany, a działaliśmy, jak jedna dobrze naoliwiona maszyna.

Jesteśmy dumni z naszych sąsiadów, bliskich i dalszych! Jeszcze raz wielkie dzięki! Przypominamy, że transport trafi prosto do Kijowa.

Przepraszamy, że nie udokumentowaliśmy tego wydarzenia odpowiednią fotorelacją, ale na nią zabrakło już czasu. Zdjęcia, które dołączamy nie oddają energii, zdarzeń, gestów…, no cóż, trudno! Mamy je w pamięci!

Dodajemy, że w działania pomocowe włączyły się również: wiceburmistrz Dorota Kozielska - z-ca Burmistrza Dzielnicy Targówek, radna m.st. Warszawy Iwona Wujastyk - Radna m. st. Warszawy oraz radna dzielnicy Targówek: Katarzyna Górska-Manczenko. Spędziły z nami wiele godzin za co dziękujemy.

Wśród przekazanych darów były:

KOSMETYKI I CHEMIA: mydło, żele pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, kremy ochronne, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, gąbki, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, produkty dla dzieci: pampersy, mleko modyfikowane, słoiczki dla maluchów.

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy i kompresy jałowe, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe.

Miejsca zbiórki:

  • Dom Kultury Zacisze ul. Blokowa1
  • Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek ul. Siarczana 6
  • Dom Kultury Świt ul. Wysockiego 11
  • ArthouseKołowa ul. Kołowa 18

Organizator zbiórki: Miasto Stołeczne Warszawa.

#StandWithUkraine #solidarnizukrainą